Fenerbahçe'nin Yeni Başkanı Ali Koç'tan İlk Hamle Geldi | Fransız Teknik Direktör Getirdi

Fenerbahçe'nin Yeni Başkanı Ali Koç'tan İlk Hamle Geldi | Fransız Teknik Direktör Getirdi

Fenerbahçe'de geçtiğimiz günlerde yapılan seçim sonrası başkan olan Ali Koç'tan kulüp için ilk hamle geldi. Sarı lacivertli takımın başına Fransız Damien Comolli getirildi.

SPOR - 2018-06-07 18:03:45

Yeni başkan Ali Koç, Fenerbahçe için ilk hamlesini yaptı ve 3 yıllığına Fransız Damien Comolli'ti sportif direktörlük görevine getirdi. Comolli'nin imza töreni 12 Haziran tarihinde saat 14.00'da Ülker Stadyumu'nun 1907 Tribünü'nde gerçekleştirilecek.

Sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklama şu şekilde; 

"Kulübümüz, daha önce St. Etienne FK, Monaco FK, Arsenal FK, Tottenham FK, Liverpool FK gibi kulüplerde çeşitli kademelerde görev yapmış olan futbol adamı Damien Comolli ile 3 yıllık anlaşma sağladı.

Damien Comolli, Sportif Direktörümüz olarak önümüzdeki 3 yıl boyunca futbol şubemizdeki tüm futbol operasyonlarını yönetecek. Comolli aynı zamanda futbolcu izleme, işe alım, altyapı gelişimi ve yönetim kurulumuza tavsiye gibi konulardan da sorumlu olacak. Yeni sportif direktörümüz Damien Comolli, konuyla ilgili websitemize yaptığı açıklamada “Tarihi ve gelenekleri olan böyle bir kulübün bir parçası olmaktan ve bu aileye katılmaktan dolayı çok mutluyum. Görevime başlamak için sabırsızlanıyorum. Yeni dönemde, kulübümüzdeki herkes, tüm maçlarda stadımızın taraftarlarımız tarafından doldurulacağını görmek için sabırsızlanıyor. Daha önce bu statta birçok maç izledim, taraftarlarımızın tutkusunu ve yaratacakları atmosferi görmek için sabırsızlanıyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Damien Comolli Kimdir? 

13 Aralık 1972 doğumlu olan Comolli, çalıştığı yıllarda antrenörlük, gözlemcilik ve futbol direktörlüğü gibi görevler üstlendi. Monaco, St. Etienne, Arsenal, Tottenham ve Liverpool gibi kulüplerde görev alan Comolli, 1996 yılında Arsenal’da 7 yıl boyunca gözlemci olarak çalıştı. 2004-08 yılları arasında Tottenham’da futbol direktörlüğü yaptı. 2010 yılında Liverpool’da futbol direktörlüğü görevini üstlendi. 

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER