Alman Lastik Firması Continental'den Büyük Ayıp | Bizi Dünya Haritasından Sildiler

Alman Lastik Firması Continental'den Büyük Ayıp | Bizi Dünya Haritasından Sildiler

Alman lastik firması Continental yeni reklam filminde Türkiye'ye dünya haritasından çıkardı. Yapılan saygısızlık sonrası henüz firma yetkilileri tarafından özür gelmese de bir çok vatandaş şimdiden tepki göstermeye başladı.

GÜNCEL - 2018-02-09 16:18:37

Dünyanın en büyük lastik firmaları arasında yer alan, araçlar için elektronik parçlar da üreten Alman firması Continental, yayınladığı son reklam filmi ile ülkemizde tepki çekmesine neden oldu. Reklam filminde gösterilen dünya haritasında Avrupa ve Asya kıları yer alırken, Türkiye'nin kasıtlı bir şekilde kaldırıldığı ve yerine deniz koyduğu dikkatlerden kaçmadı. 

 

Reklamda firmanın hizmet verdiği ülker sarı renkte gösterilirken, hizmet vermediği ülkeleri ise gri renkte olduğunu görüyoruz. Firma, ülkemizde hizmet vermesine rağmen ne sarı renkte ve de gri renkte gösterilmiş. Dünya haritasından komple kaldırılmış. Bunun isteyerek mi yoksa yanlışlıkla mı yapıldığı bilinmese de Alman firmasından hala bir açıklama gelmedi.

Reklam Videosu İnternet Sitesinden Kaldırıldı

Yanlışlıklarını anladıkları için mi yoksa gelen tepkiler üzerine mi bilinmez Continental'in Türkiye'yi dünya haritasından sildiği reklam videosu kendi resmi sayfalarından kaldırıldı. 

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER