Diyarbakır'da Panzer Patladı: '1 Kişi Hayatını Kaybetti'

Diyarbakır'da Panzer Patladı: '1 Kişi Hayatını Kaybetti'

Diyarbakır'da öğle saatlerinde, kentin büyük bir kısmında duyulan bir patlama meydana geldi. Patlamada ağır yaralanan 1 kişi hayatını kaybederken, 3 kişi de yaralandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, patlamanın panzer tamiri sırasında meydana geldiğini açıkladı.

GÜNCEL - 2017-04-11 15:36:01

Diyarbakır'ın Bağlar İlçesi'nde saat 11.00 sıralarında büyük bir patlama sesi duyuldu. Olay bölgesine polis ekipleri ve sağlık ekipleri sevk edildi. Patlama kantin büyük bir kısmında duyulması panik yarattı. Patlamanın şiddeti ile Emniyet Müdürlüğü binası dahil birçok bina da hasar meydana geldi. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olay ile ilgili yaptığı açıklamada, "Patlamanın, atölyede panzer tamiri sırasında meydana geldiğini" dile getirdi.  

Yaralanan 1 Kişi Hayatını Kaybetti

Patlamada yaralanan 1'i ağır 4 kişi çevre hastanelere kaldırıldı. Ancak ağır yaralı olan kişi yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Diğer yaralıların hayati tehlikesi bulunmadığı belirtildi. Patlama sebebiyle çöken binada AFAD ekipleri, enkazın altında kalan vatandaşların bulunup bulunmadığı yönünde çalışmaları devam eddiyor. 

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER