Londra'daki Kanlı Saldırıyı DEAŞ Üstlendi

Londra'daki Kanlı Saldırıyı DEAŞ Üstlendi

İngiltere'nin başkenti Londra'da dün 2 ayrı saldırı yaşandı. Parlamento binası bahçesindeki polise saldırı meydana geldi. Diğer saldırı ise köprü üzerindeki vatandaşlar araçla ezildi. Olayda, saldırgan dahil 4 kişi ölüd ve 20 kişi yaralandı. Bu kanlı saldırıyı DEAŞ terör örgütü üstlendi.

DÜNYA - 2017-03-23 15:41:25

Dün Londra'da iki ayrı terör saldırısı yaşandı. İlki parlamento binası bahçesinde bulunan polise bıçakla saldırıldı. Bıçaklanan polis memuru hayatını kaybetti ve terörist vurularak etkisiz hale getirildi. Bir diğer terör saldırısı da Thames Nehri üstünde yer alan Westminster Köprüsü meydana geldi. Terörist yönetimideki araç, kaldırımda yürüyen yayaları ezmeye başladı. Bu saldırıda birçok vatandaş yaralandı. Yaşanan 2 terör saldırısında, biri terörist olmak üzere 4 kişi hayatını kaybetti. 

 

 

Saldırıyı DEAŞ Üstlendi

Saldırı sonrası önceden belirlenen adreslere yapılan baskınlarda 7 kişi gözaltına alındı. Yapılan incelemerde Polis ekiplerinin yaptığı inceleme sonucunda, saldırganlardan birisnin İngiliz vatandaşı olduğunu ve kendi başına planladığı belirtildi. Yaşanan bu kanlı saldırıyı bugün DEAŞ terör örgütü üstlendi.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER