Kalitesiz Güneş Gözlüklerinin Tehlikeleri

Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr Abdullah Özkırış, yaz aylarının yaşandığı bu günlerde güneşten korunmak adına kullandığımız güneş gözlüklerinin kalitesiz olması durumunda, görme yeteneğinin yok olmasına kadar giden göz hastalıklarına sebep olabileceği konusunda uyarılarda bulundu.

Kalitesiz Güneş Gözlüklerinin Tehlikeleri

Yaz aylarının yaşandığı bu günlerde, takılan güneş gözlüklerinin kalitesi, göz sağlığı açısından oldukça önem arz ediyor. Kalitesiz veya taklit güneş gözlükleri takılması durumunda uyarılarda bulunan Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr Abdullah Özkırış, görme yeteneğinin bile yok olabileceği ciddi tehditler hakkında uyarılarda bulundu.

Özkırış, kalitesiz güneş gözlüklerini takmaktansa hiç takmamak gerektiğinin altını çizdi ve güneş gözlüğünün en önemli görevlerinden biri olan ultraviole ışınlarını süzmek olduğunu, ancak piyasada bir çok güneş gözlüğü bulunduğunu ve taklit olanları takanların yarardan çok zarara uğrayacaklarını söyledi. 

 

 

Özkırış, özellikle kalitesiz/taklit siyah renkte olan gözlükler hakkında uyardı. Bu tarz gözlüklerin gerekli özellikleri taşımadığını, ultraviole ışınlarını engelleme gibi bir özellikleri olmadığından dolayı takmaktan kaçınlması gerektiğinin altını çizdi.

 


DHA 

Okan ÜSTÜNDAĞ

güneş gözlüğü zararları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi