Usta Karikatüristler Çocuklarla Buluştu

Bu sene 33. kez yapılacak olan Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması'nın jüri üyeleri Bodrum'a gitti. Bodrum'da öğrenciler, jüri üyeleri ile bir araya gelerek birlikte vakit geçirme imkanı buldular.

Usta Karikatüristler Çocuklarla Buluştu

Yarışmanın jüri üyeleri, TED Bodrum Koleji kütüphanesinde öğrencilerle bir araya geldi. Yapılan etkinlikte, 25 öğrenci, usta karikatüristler Arjantinli Marlene Pohle, Kolombiya'lı Elena Ospinaİtalyan Assunta Toti Buratti, Kanada'lı Anita Kunz, İran'lı Yalda Hasheminezhad, Ercan Akyol ve Tan Oral ile karikatür çalışması yaptı. Karikatüristler yapılan etkinlikte öğrencilere, karikatür çizmek için gerekli olan kurallarda bahsederek, öğrencilere giriş eğitimi verdiler. Çeşitli şekillerde çizimler yaparak çok keyifli zaman geçiren öğrenciler, 2 saatlik çalışmanın sonunda jüri üyeleriyle hatıra fotoğrafı da çektirdi.


Aydın Doğan Vakfı Kurul Başkanı Candan Fetvacı açıklamalarda bulunarak, öğrencilerin çizdiği karikatürlerin başarılı olduğunu ifade etti. Yaptığı açıklamada, Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması'nın bu yıl 33'üncüsünü düzenlediklerini ifade etti. Ayrıca yarışma programı kapsamında öğrencilerle, usta karikatüristleri bir araya getirerek, çocuklar karikatüristlerle birlikte keyifli bir gün geçirerek sohbet edip, karikatür çizmeyle ilgili bilgi aldıklarını açıkladı. Fetvacı bunularla birlikte yaptığı açıklamada etkinlikler, yetenekli çocukların yeteneklerinin de farkına varmasını sağladığının da altını çizdi.


 

Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisi, dereceye giren 15 karikatüre, 16 Hazian ile 21 Haziran arasında ev sahipliği yapacak.

DHA

Tuba ÜSTÜNDAĞ

Aydın Doğan karikatür
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Nereden Akım Oldu Dediğimiz
Nereden Akım Oldu Dediğimiz "Falling Stars"