Dev Sergiye Konserli Kapanış

Antalya'da Cam Piramit Kongre Merkezi'nde, Muratpaşa Belediyesi Kültür Müdürlüğü ile Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan, yılsonu sergisi, açık havada gerçekleştirilen konserlerle son buldu.

Dev Sergiye Konserli Kapanış

Sanat pazarına dönüştürülen ve Cam Piramit'te açılan sergide, birçok farklı branşta yapılan çalışmalar sonucu oluşturulan ve vatandaşların beğenisine sunulan binlerce eserin içinde özellikle resim, ebru, seramik, heykel, rölyef, ahşap süsleme, mis sabun-jel mum, deri işleme, takı tasarımı, cam sanatı, şiş örgüsü, giyim-nakış, çeyiz ürünleri gibi birçok sanatsal çalışma yer aldı. Genç kızların ve ev kadınlarının 'Zeytinköy Kadınları'nı Topluma Kazandırma Projesi' kapsamında hazırladıkları sanat eserleri, serginin en çok ilgi gören bölümüydü.

 

16 merkezde 67 branşta açılan ve 4 binden fazla kursiyerin katılım gerçekleştirdiği, 15 binden fazla el emeği sanat eserlerinin sunulduğu, Muratpaşa Belediyesi ile Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi'nin işbirliği ile açılan sergi, yine aynı topluluk içerisinde çalışmalarını sürdüren Halk Müziği, Sanat Müziği korolarının ve Udiler Topluluğu'nun seslendirdikleri şarkılarla, türkülerle kapandı.


 

DHA

Tuba ÜSTÜNDAĞ

Antalya sanat sergi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Nereden Akım Oldu Dediğimiz
Nereden Akım Oldu Dediğimiz "Falling Stars"