Trend Diyetler Ne Kadar Sağlıklı ?

Kilo problemi gerek sağlıksal gerekse ruhsal yönden hayatımızı etkilemektedir. Bir birey her ne kadar güzel ve fit bir vücuda sahip olmak istesede bunun sağlık sorunu ile sonuçlanacağını da göz önüne almalıdır. Öyle ki bazen bilinçsizce uygulanan tarif ve listeler, saç dökülmesinden kansızlığa adet düzensizliğinden kolestrole kadar bir çok hastalığı da beraberinde getirmektedir.

Trend Diyetler Ne Kadar Sağlıklı ?

Kilo ile yaşamaya alışık bir vücudun ani ve hızlı bir şekilde zayıflama göstermesi ciddi bir durumdur. Zayıflama işlemi dengeli ve düzenli olarak uygulanan diyet listesi sonucunda kademeli olarak gerçekleştirildiği takdirde sağlığınızı olumsuz etkilememektedir. Lakin günümüzde zayıflamak uğruna bir çok birey bunları göz önünde bulundurmamakta ve yeni çıkan trend diyetler ile sağlığından olmayı göze almaktadır.

Fazla kilolu olan bir birey yeni çıkan tüm diyetleri araştırmakta ve gerek yakın çevre gerekse internet üzerinden duyup gördüğü tüm uygulamaları denemeye çalışarak zayıflamaya başlamaktadır. Oysa bilinçsiz diyetler ve uygulama listelerinin kendi vücuduna ne kadar fayda sağlayacağını bilmeden zayıflama yöntemine yönelmiş bulunmaktadır.Diyete başlarken zayıflama göz önüne alınarak atılan her bir adım çok önemli. Yapılan egzersizlerin vücudunuza ne denli fayda sağladığı veya sizleri ne kadar zorladığı büyük bir risk. Bilinçsizce uygulanan diyet ve egzersizler ölümle dahi sonuçlanabilmekte. Diyet konusunda her zaman kontrollü ve kademeli zayıflama gerçekleştirilmelidir. Örneğin yeni trend diyet listesinden zayıflamanız için bir diyet seçtiniz ve bu diyet bol egzersiz az sıvı tüketimi içermekte.Böyle bir diyet sizin sıvı kaybetmenize ve kaybetmiş olduğunuz sıvının geri alımına katkı sağlamadığı için her ne kadar tartıda zayıflamış gibi gösterse de bu davranış hem yeme bozukluğuna hem de tekrar sıvı alımı yaptığınız da verdiğinizi sandığınız kiloların tekrar yerini almasına neden olacaktır.

 

 

Özlem KASAP

trend diyetler diyet zayıflama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Nereden Akım Oldu Dediğimiz
Nereden Akım Oldu Dediğimiz "Falling Stars"