Bel Fıtığı Ağrılarına 'Epiduroskopi' Devri

Bel fıtığı ameliyatı sonrası geçmeyen bel ve bacak ağrılarına sebep olan omurga darlığı ve sinir sıkışmalarına karşı, Algoloji Uzmanı Dr. Savaş Şencan, 'Epiduroskopi' yöntemi ile çözüme kavuşulduğunu bildirdi.

Bel Fıtığı Ağrılarına 'Epiduroskopi' Devri

Hastanede ilk kez uygulanan yöntem sayesinde, bel fıtığı ameliyatı sonrası ağrıları devam eden hastalara yeni bir umut oldu. Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İbrahim Özcan, hastanede Aralık 2015'de göreve başlayan Algoloji Uzmanı Dr. Savaş Şencan'ın bu tarihten beri 4.205 hastaya poliklinik hizmeti sunduğunu ve 396 hastanın da Algoloji Servisi'nde yatarak tedavi gördüğünü açıkladı. Bu birimin çalışmaya başlaması ile Kayseri ve civarındaki özellikle kanser hastalarına hizmet verilmeye başlandığını belirten Doç.Dr. Özcan, bu hastalara yeni hizmete açılan periferik anjio cihazı yardımıyla dünya standartlarında hizmet vermekten dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Epiduroskopi ameliyatını Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ilk kez yapan Algoloji Uzmanı Dr. Savaş Şencan da, şöyle dedi:

"Hastamıza epiduroskopi işlemi gerçekleştirdik. Hastamız daha önce bel fıtığı ameliyatı olmuş ama ameliyat olmasına rağmen ağrıları azalmamış. Bu yöntemle hastaların belinde ameliyata bağlı oluşumları bir kateter aracılığıyla açıyoruz ve aynı anda gerekli ilaç tedavisini de uyguluyoruz."

 

Algoloji Uzmanı Savaş Şencan, 3 milimetre açıklıktan gerçekleştirilen ameliyatta, yara ve pansuman gibi durumların söz konusu olmadığını, tek sefer yapılmasının doğru sonuç veridiğini, yapılan ameliyatların yaklaşık 30 dakika sürdüğünü ve hastanın 4 saat sonra günlük hayatına devam edebildiğini dile getirdi.

DHA

Özlem KASAP


Epiduroskopi bel fıtığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Nereden Akım Oldu Dediğimiz
Nereden Akım Oldu Dediğimiz "Falling Stars"