6 Öğün Yemek Yiyerek 27 Kilo Verdi

Mersin'de yaşayan 3 çocuk annesi Aysel Aksüy, diyete başladı. Diyette yemek yememeyi bırakın, günde 6 öğün yemek yedi. 6 ayın sonunda 27 kilo vermeyi başardıç

6 Öğün Yemek Yiyerek  27 Kilo Verdi

Mersin'in Tarsus İlçesi'nde yaşayan 48 yaşında olan, evli  3 çocuk annesi ev kadını Aysel Aksüy, günlük öğün sayısını artırdığı ve aç kalmadığı diyet programıyla 6 ayda 27 kilo vermeyi başardı.

2015 yılı Kasım ayında 98 kiloya ulaşan Aküy, Medical Park Tarsus Hastanesi Diyetisyeni Ayşe Şahika Karagöz'e gitti. Karagöz, Aksüy'ün boy, yaş, fizyolojik özellikler ve sosyal hayatı dikkate alarak bir diyet programı hazırladı. Diyete başlamadan önce, beslenme düzeni olmayan Aksüy, 6 ay boyunca, hiç aç kalmadığı diyet programını uyguladı ve 98 kilodan 71 kiloya inmeyi başardı.

 

'54 BEDENDİM 40 BEDENE İNDİM'

Zayıflayınca görüntüsü baştan aşağı değişen Aysel Aksüy, kiloluyken fotoğraf çektirmek istemediğini, sosyal sıkıntıların yanı sıra sağlık sorunları da yaşadığını belirtti. Aksüy şunları söyledi:

 

"Uzun süredir fazla kilolarım yüzünden zorlu bir hayat sürüyordum. Diyetisyenimin listesini görünce 'Ben şu anda bundan daha az yiyorum. Bu listedeki gibi yemek yersem kilo alırım' demiştim. Ama Şahika hanım bana açıklama yapınca listeye göre beslendim. 27 kilo verdim. Önceden 54 beden giyiyordum, 40 bedene indim. Hedefim 38'e inmek."  Diyetisyen Karagöz ise, Aksüy'ün sağlıklı bir şekilde zayıfladığını, verilen 27 kilonun 17 kilosunun yağ olduğunu belirtti.  

 

 

DHA

Özlem KASAP

diyet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Nereden Akım Oldu Dediğimiz
Nereden Akım Oldu Dediğimiz "Falling Stars"