İşçi Emeklisi 3 Kişiye Hayat Verdi

Beyin kanaması geçirerek kaldırıldığı hastanede, beyin ölümü gerçekleşen 72 yaşındaki işçi emeklisi Durmuş Cıbıroğlu'nun, hayatta iken organlarını bağışlayacağını dile getirmiş ve bağışladığı 2 böbreği ve karaciğeri, Ankara'da bulunan 3 hastanın hayatını kurtardı.

İşçi Emeklisi 3 Kişiye Hayat Verdi

Geçen yıl 68 yaşındaki Gülnur Cıbıroğlu ile evlenen Durmuş Cıbıroğlu, 5 Mayıs'ta beyin kanaması geçirdi ve Bolu İzzet Baysal Devlet Hasatanesi'ne kaldırıldı. Tedavi alına alınan Durmuş Cıbıroğlu, 5 gün sonra beyin ölümü gerçekleşti. Hayatta olduğu zaman organlarını bağışlayacağını dile getiren Cıbıroğlu, 2 böbreği ve karaciğeri ile 3 kişiye yaşam verdi. 


'ÇÜRÜYECEĞİNE HAYAT VERSİN'

Durmuş Cıbıroğlu hayattayken organ bağışına sıcak baktığını belirten Erol Cıbıroğlu, "Bu yaklaşımını bildiğim için de organ bağışına onay verdim. Sağlıklı tüm organlarının alınabileceği yönünde görüşümü sağlık görevlilerine açıkladım. Organ nakline ihtiyaç duyan insanlar var. İnşallah babamın organlarıyla başka insanlar sağlıklı bir şekilde yaşarlar" dedi.


Cıbıroğlu'nun kardeşi Sevim Özdemir de, "Eşi, oğlu ve ben organ bağışı için onay verdik ve bağışlandı. Umarım ağabeyimin organlarını uzun yıllar sağlıklı şekilde kullanırlar. Mezarda çürüyeceğine insanlara hayat vermesi bizleri sevindirdi" dedi.

DHA

Özlem KASAP


organ bağışı Bolu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Nereden Akım Oldu Dediğimiz
Nereden Akım Oldu Dediğimiz "Falling Stars"