Tüp Mide Ameliyatıyla 8 Ayda 40 Kilo Verdi

Antalya'da bir hastanede tıbbi sekreter olarak çalışan Şirin Ayaz, laparoskopik tüp mide ameliyatıyla 8 ay içerisinde 94 kilodan 54 kiloya düşerek 40 kilo verdi.

Tüp Mide Ameliyatıyla 8 Ayda 40 Kilo Verdi

Antalya'da özel bir hastanede tıbbi sekreter olarak çalışan 34 yaşındaki Şirin Ayaz, çalıştığı hastanede 8 ay önce laparoskopik (kapalı) yöntemle tüp mide ameliyatı oldu. Ameliyata girdiğinde 94 kilo olan Ayaz, geçen 8 aydan sonra 40 kilo vererek 54 kiloya indi. Operasyon sonrasında verdiği kiloların mutluluğunu yaşayan Şirin Ayaz, "Bu operasyona karar vermemin asıl sebebi sağlık problemimdi. Kolesterol, sınırda olan şeker hastalığı, uyku problemleri, gece uykuda nefes kesilmesi hastalıklarım vardı. Hastaneye sürekli bu ameliyatı olanlar geliyordu. Onların verdiği kiloları gördükçe imreniyordum. Ayda 20-25 kilo verenleri görüyordum. Ben de ameliyat olmaya karar verdim" diye konuştu.


Ameliyatı gerçekleştiren ekipte yer alan Prof. Dr. Okan Erdoğan, çok başarılı bir ameliyat olduğunu belirterek, "Kendisi de ameliyat sonrasında tüm önerilerimizi yerine getirdi. Sekiz ayda 96 kilodan 54 kiloya düştü. Dünyadaki insanların yüzde 25'i obezite problemi yaşıyor. Önümüzdeki yıllarda ameliyat sayıları giderek artacak" diye konuştu. 


Opr. Dr. Kudbettin Altun ise "Şirin hanım kilolarından memnun olmadığını sürekli ifade ediyordu. Bu ameliyatları yapmaya başladıktan sonra kendisi hastaların memnuniyetlerini gözlemleyerek ameliyat olmaya karar verdi. Sonuç da başarılı oldu. Kendisini manken gibi gördüğümüz için biz de memnun olduk" dedi.


Hastane Başhekimi Opr. Dr. Fahri İslim; Prof. Dr. Okan Erdoğan ve Opr. Dr. Kudbettin Altun ve Opr. Dr. Şükrü Dölalan tarafından 2 yılda yaklaşık 100 hastaya bu ameliyatın başarıyla uygulandığını belirterek, "Operasyonlar sonrasında hiçbir hastamızdan herhangi bir şikayet gelmediği gibi memnuniyet ve başarı oranı yüzde 100 diyebiliriz" dedi.


DHA

Özlem KASAP

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Nereden Akım Oldu Dediğimiz
Nereden Akım Oldu Dediğimiz "Falling Stars"