Yazın Aylarında Saçlarınız İçin Bakım Önerileri

Saçlar her kadın için en önemli aksesuar. Fakat maalesef özellikle yaz aylarında ki yoğun güneş ve deniz sebebiyle saçlarımıza yeterince iyi bakamıyoruz. Bunun üzerine birde boyalı saç işin içine girince hazır satılan saç bakım ürünleri yeterince koruma ve bakım sağlayamıyor.

Yazın Aylarında Saçlarınız İçin Bakım Önerileri

Klasik olarak saçlara sürülen zeytinyağı bile boyalı ve güneşten dolayı yıpranan kırpık kırpık olan saçlara etki sağlamıyor. Yeni öğrenilen bir formül sayesinde, saçlarınız eski sağlığına kavuşabilir.

Bu formülün özelliği kafanıza sürdüğünüz şeylerle saatlerce beklemek zorunda kalmıyor olmanız. Benim denememdeki en büyük etken de buydu ve şimdi iyiki denemişim diyebiliyorum şuan.

Kullandığınız şampuanın özelliği yıpranmış saçlar için olanlardan seçmeniz bu formülün daha başarılı sonuçlara ulaşmasını sağlar. Gereken malzemelerimiz e vitamini, badem yağı ve bepanten. E vitaminini eczanelerden temin edebilirsiniz, ampul olarak satılıyor. Yine bahanten krem olarak değil ampul olarak satılan şekilde almanız şampuana karıştırmanız daha kolay olacaktır.

 

 

Büyük boy şampuanın içine e vitamini ve bepanthen ampullerinden 5'er adet kırıp karıştırıyoruz. Badem yağını ise yine bu miktara yakın şekilde göz kararı ayarlayıp şampuana karıştırın. Hepsi bu kadar. Banyoda bu şampuanı kullanarak saçlarınızı yıkayın. Durulamadan önce yaklaşık olarak 3 ila 5 dakika arasında saçınızda bekletin. Yaz güneşinde yıpranan saçınızın ne kadar iyi duruma geldiğine inanın siz bile şaşıracaksınız. 

 

Özlem KASAP

saç bakımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Nereden Akım Oldu Dediğimiz
Nereden Akım Oldu Dediğimiz "Falling Stars"