Çağatay Ulusoy Amerika'ya mı yerleşti? | İşte yeni mesleği..

Genç ve başarılı oyuncu Çağatay Ulusoy Amerika'ya mı taşındı? Amerika'da restoran açacak olan Ulusoy hakkında bir zamanlar Yaprak Dökümü dizisi ile yıldızı parlayan Tolga Karel, restoranı neden açtığı ile ilgili bir iddia da bulundu. Peki Çağatay Ulusoy Amerika'ya mı taşındı? Amerika'da ne iş yapacak?

Çağatay Ulusoy Amerika'ya mı yerleşti? | İşte yeni mesleği..

Birçok populer dizi ve filmlerde rol alan ve en son olarak Netflix'in yapımcılığını üstlendiği "Hakan:Muhafız" dizisi ile dünyaya ismini duyuran Çağatay Ulusoy Amerika'ya mı taşındı? Geçtiğimiz günlerde Amerika'da restoran açacağı dile getirilen Ulusoy hakkında, bir zamanlar Yaprak Dökümü ile yıldızı parlayan Tolga Karel'in iddiasına göre işin aslı daha farklı.

"Mücadelesini Destekliyorum"

Tolga Karel kendi Instagram hesabından yaptığı paylaşım ile Çağatay Ulusoy'un Amerika'da Türk yemeklerinin satılacağı bir restoran açma fikrini olumlu karşılamış ancak kendisi, Ulusoy'un E2 yatırımcı vizesi almak için bu işe girdiğini iddia etti. Korel, "Çağatay Ulusoy'un Los Angeles'te Türk restoranı işletmesi kültürümüz adına güzel bir gelişme fakat arka planda E2 yatırımcı vizesi almak için bu adımı attığını düşünüyorum zira Amerika'da cebinizde paranız olsun ya da ünlü olun statünüz yoksa kendinize ait bir telefon hattı bile alamazsınız bir de şu var Amerika'da bir araştırmaya göre restoran açan yatırımcıları %95'i yıl sonunda batıyor, bankalar bile bu konuda yüksek risk raporu veriyor. Çağatay adına sevindim zira bir şekilde burada varolma mücedelesi veriyor ve destekliyorum fakat Trump yönetimindeki Amerika'da eski Amerika değil özellikle de göçmenler için" yazısını paylaştı. 

E2 Yatırımcı Vizesi Nedir?

Türkiye ile Amerika arasında yapılan anlaşmalar sayesinde ABD’ye yatırım amacıyla giden Türk vatandaşları E2 yatırımcı vizesine başvuru hakkı olabiliyor. E2 Yatırımcı vizesine alınabilmesi için yapılan yatırımın aktif olması öncelikli şartlardan. Herhangi bir para miktarı zorunluluğu olmayan yatırımcı vizesinde, yatırım yeterli olup olmadığı hesaplanır. O hesaplama yatırım yapılan para miktarı ile yatırım yapılan iş değerinin karşılaştırılması sonucu bulunur. Artı olarak yapılan yatırımın ülke ekonomisine katkı sağlaması ve yeni istihdam alanı sağlamış olması gerekmektedir.  E2 yatırımcı vizesine başvuru yapan kişinin Amerika'da ikametgah almış olması için yapmaması gerekir fakat vizeyi alan kişi Green Card'a başvuruda bulunarak Amerika'da yaşam iznine sahip olabilir. 

 

 

çağatay ulusoy tolga karel amerika e2 yatırımcı vizesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Gece Vakti Sokakta Saldırdı | Saldırılan Kadın Polis Memuru Çıktı
Gece Vakti Sokakta Saldırdı | Saldırılan Kadın Polis Memuru Çıktı
Cem Yılmaz Gösterisinin Biletleri İlk Dakikada Tükendi | Bilet Fiyatları Ne Kadar?
Cem Yılmaz Gösterisinin Biletleri İlk Dakikada Tükendi | Bilet Fiyatları Ne Kadar?