Boşanmak İstediği Eşinden Neler Alabileceğini İnternette Sordu | İşte İlginç Talep Listesi..

İnternette yer alan ve kişilerin bilmedikleri konular hakkında fikir almak için sorular sorduğu sitede bir kadın, eşinden boşanacağını ancak nafaka ve mal paylaşımı ile ilgili olarak neler alabileceğini sordu. Kadının talepleri pes dedirtti. İşte o liste.

Boşanmak İstediği Eşinden Neler Alabileceğini İnternette Sordu | İşte İlginç Talep Listesi..

Bir süredir meclisinde gündeminde olan nafaka kanunu hala tam olarak bir çözüme kavuşmuş değil. Geçtiğimiz günlerde bir kişinin boşandığı eşinin bir başkası ile nişanlı olduğu alde  hala nafaka ödediği gündeme gelmiş ve oldukça konuşulmuştu.

Neler İstedi Neler

İnsanların bilmedikleri bir konu hakkında fikir almak için soru sorabildiği bir internet sitesinde, eşinden boşanmak isteyen bir kadının talepleri bu kadar da olmaz dedirtti. Eşi ile anlaşamadığını ve boşanmak istediğini açıklayan kadının talepleri bu kanunun suistimal edilmeye çalışıldığını bir göstergesi olabilir. 

İşte o sitede yazanlar ve talep ettiği liste;

"Merhaba, kocam ile Temmuz 2018'de evlendim ve çocuğumuz yok. Evli kaldığımız bugüne kadar kendisi ile anlaşamayacağımı anladım ve boşanmak istiyorum şimdi avukatlara ve bu işi bilenlere birkaç sorum olacak.

1. Kocam 4000 TL maaş alıyor bu paranın en az yarısını nafaka olarak almak istiyorum bu mümkün mü?

2. Düğünde takılan altınlar duruyor ve 60 bin TL ediyor, bu altınların hepsi benim hakkım olduğunu düşünüyorum. Ayrıca düğünde takılan altınlar kadınındır diye bir kanun var.

3. Hiç çalışmadığım için boşanma davası ile birlikte tazminat davası açmak istiyorum en fazla ne kadar maddi tazminat davası açabilirim ve bu parayı ne zaman alabilirim?

4. Evlenirken ortalama 5000 bin TL çeyiz parası harcadım bu harcadığım parayı, ailemin yatak odasına ödediği parayı ve faizi ile kocamın geri ödemesini istiyorum. Bu mümkün mü?

5. Kocam evlenmeden önce biriktirdiği ve kendi ailesinin yardımı ile biz evlendikten sonra 85 Bin TL değerinde bir araba aldı. Mal paylaşımı kanunu ile bu arabanın yarısı benim hakkım. Bu parayı en erken ne zaman alabilirim?" 

 

 

nafaka boşanma talep liste
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Gece Vakti Sokakta Saldırdı | Saldırılan Kadın Polis Memuru Çıktı
Gece Vakti Sokakta Saldırdı | Saldırılan Kadın Polis Memuru Çıktı
Cem Yılmaz Gösterisinin Biletleri İlk Dakikada Tükendi | Bilet Fiyatları Ne Kadar?
Cem Yılmaz Gösterisinin Biletleri İlk Dakikada Tükendi | Bilet Fiyatları Ne Kadar?