İstanbul Alarma Geçti! | Dolu Saat Kaçta Yağacak?

İstanbul'da daha önceden yağan ve büyük hasara sebep olan dolu yağışının gün içinde tekrarlanacağı açıklandı. Peki İstanbul'da dolu saat kaçta yağacak? Nerelerde etkili olacak?

İstanbul Alarma Geçti! | Dolu Saat Kaçta Yağacak?

İstanbul dolu yağışı için alarma geçti. Uyarılar sürekli olarak yapılmasına rağmen vatandaşların dolu yağışının saat kaçta başlayacağı hakkında merak içinde. AKOM ve İstanbul Valiliği'nin sosyal medya üzerinden yaptıkları uyarılarda, sağanak ve gök gürültü yağışların iş çıkışı saatine yakın saatlerde başlayacağı ve yarında etkili olabilceği belirtildi. Vatandaşlara tedbirli olmaları tavsiye edildi.

Dolu Saat Kaçta Başlayacak? Nerelerde Etkili Olacak?

Yapılan incelemler sonucunda Meteroloji bir açıklama yaptı. Açıklamada "Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinde yapılan son meteorolojik analiz ve değerlendirmelere göre, İstanbul çevrelerinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların; bugün 17:00-22:00 saatleri arasında il genelinde yer yer kuvvetli (15-30 kg/m2.) olacağı tahmin edildiğinden su baskını, yıldırım, dolu riski ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." ifadeleri kullanılırken yurdun Orta Akdeniz ve Balkanlar üzerinden gelecek yeni bir yağışlı sistemin etkisine girmesi beklendiği, sağanak yağışta ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara sebep olacağı konusunda uyardı.

Ceviz Büyüklüğünde Dolu

Yağacak olan dolunun geçtiğimiz aylarda İstanbul'da meydana gelen dolu yağışı ile aynı olabileceği belirtilirken, insanların araçlarına önlem alması tavsiye edildi. 

 

istanbul dolu sel yağış hava durumu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Geç Keşfedilmiş Güzellik 'Doğu Ekspresi' | 2020 Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları
Geç Keşfedilmiş Güzellik 'Doğu Ekspresi' | 2020 Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları