Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'dan: "Google'ı İcat Eden Abdülhamid Han'dır" İddiası

Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu Kütahya'da yaptığı konuşmasında "Google'ı kullanan, ilk icat eden Sultan Abdülhamid Han'dır" iddiasında bulundu.

Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'dan:

Kütahya Belediyesi tarafından düzenlenen 'Vefatının 100. Yılında Ulu Hakan 2. Abdülhamid Han' konferasından konuşan Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuğlu ilginç bir iddia ortaya attı. Sofuoğlu, dünyada en çok girilen ve kullanılan arama motoru olan Google'ın ilk icat edeninin Sultan Abdülhamid Han olduğunu iddia etti.  

 Sofuoğlu konuşmasında iddiasını şu şekilde dile getirdi;

"Google'ı kullanan, ilk icat eden Sultan Abdülhamid Han'dır. Gidemiyor, ulaşım imkanları yok, gitse sorun olacak payitahtta. Ne yapıyor; fotoğrafını çektiriyor, izliyor. Oradan bir şey üretiyor. Google'ın ilk mucidi bu anlamda Sultan Abdülhamid Han'dır. 'Coğrafya kaderdir' deniliyor ya coğrafyanın da psikolojisi var. Sultan Abdülhamid Han bir 10 yıl daha tahtta kalsaydı biz dünyanın en zengin devletiydik. Niye? Birinci Dünya Savaşı olacaktı ve girmeyecektik. Onlar parça parça olacaktı. Kendisi söylüyor, 'Yıllardır bu anı bekliyordum' diye. Girmeyecekti savaşa. Dünyanın en zengin petrol yatakları Yemen'e kadar halen bizimdi."

 

 

google abdülhamid han icat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi