Taksici Yolu Öyle Bir Uzattı Ki | 10 Yıla Kadar Hapsi İstendi

İstanbul Avrupa Yakası Kadıköy mevkisinden taksiye binen Suudi Arabistan uyruklu turist Sabiha Gökçen Havalimanı'na gitmek istedi. Kendini kurnaz sanan taksici ise yolcunun yolları bilmemesinden faydalanarak yolu uzattı. Uçağını kaçıran turist taksici hakkında dava açtı ve 10 yıla kadar hapsini istedi.

Taksici Yolu Öyle Bir Uzattı Ki | 10 Yıla Kadar Hapsi İstendi

İstanbul Kadıköy'den Sabiha Gökçen Havalimanı'na gitmek için taksiye binen Suudi Arabistan uyruklu bir turist mağdur edildi. Turistin yolları bilmemesinden yararlanmaya çalışan taksici E.C, önce Avrupa Yakası'na geçtiği ve daha sonra yolu uzatmak için Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden tekrar Anadolu Yakası'na geçtiği belirtildi. 

Suudi Arabistanlı Yolcu Uçağına Yetişemedi

Kadıköy'den ilk önce Avrupa Yakası'na daha sonra tekrar Anadolu Yakası'na geçen taksici farklı güzergahlara saparak yolu daha da uzattı. Sonunda saat 20.50 sıralarında Sabiha Gökçen'e vardı ancak turistin uçağı 21.15'te olması sebebiyle uçağa binemedi. Taksici hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame hazırlandı. İddianamede, taksici hakkında “nitelikli dolandırıcılık” suçundan 3 yıldan 10 yıla kadar hapsi istendi.

“Yolu bilmiyordum, yanlışlıkla girdim”

Öte yandan iddianamede, şüphelinin ifadesinde saptığı yolun havalimanının ters istikametindeki üçüncü köprü yolu olduğunu bilmediği ve yanlışlıkla yola girdiğini öne sürerek, suçlamayı kabul etmediğine yer verildi. İddianame, gönderildiği Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilirse şüpheli, önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak. 

taksi sabiha gökçen havalimanı turist
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi