Afrin'den Yürek Burkan Haber Geldi

TSK'nın yürüttüğü Zeytin Dalı operasyonundan acı haber geldi. Afrin bölgesinde PYD/PKK ile mücadele eden askerlerimizden 5'nin şehit olduğu açıklandı.

Afrin'den Yürek Burkan Haber Geldi

TSK'nın sınır hattımızı teröristlerden temizlek için yürüttüğü Zeytin Dalı operasyonundan yürek burakna acı haber geldi. Yapılan açıklamada Afrin'in kuzeydoğusunda bulunan Şeyh Horoz bölgesinde meydana gelen saldırıda, isabet alan tanktaki 5 askerimizin şehit olduğu bildirildi.

TSK'nın yaptığı açıklamada;
"Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 03 Şubat 2018 tarihinde, Afrin kuzeydoğusu Şeyh Horoz bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütleri mensuplarınca gerçekleştirilen saldırı neticesinde isabet alan tankta bulunan beş kahraman silah arkadaşımız tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dileriz."

Ayrıca TSK'dan akşam saatlerinde yapılan bir başka açıklamada, bu saldırı sırasında tank çevresinde bulunan bir askerin şehit olduğu bildirilmişti.

 

 

tsk afrin zeytin dalı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nereden Akım Oldu Dediğimiz
Nereden Akım Oldu Dediğimiz "Falling Stars"
Ajda Pekkan Paylaşımı Şaşkınlık Yarattı | Herkes Nerede Olduğunu Soruyor
Ajda Pekkan Paylaşımı Şaşkınlık Yarattı | Herkes Nerede Olduğunu Soruyor