Rusya Başkanı Putin'den Şok İddia: 'ABD vuracak, suçu Suriye'ye atacak'

İtalya Cumhurbaşkanı ile görüşen Rusya Devlet Başkanı Putin şok bir iddia ortaya attı. Putin, çeşitli kaynaklardan alınan bilgilere göre ABD'nin Şam'da dahil Suriye'nin birçok bölgesine bazı maddeler atıp, suçu Suriye hükümetine yıkmayı planlandığını iddia etti.

Rusya Başkanı Putin'den Şok İddia: 'ABD vuracak, suçu Suriye'ye atacak'

Gün içerisinde İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ile görüştükten sonra Moskova'da basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Rusya Devlet Başkanı Putin, "Çeşitli kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre, Şam kırsalı da dahil olmak üzere Suriye'nin başka bölgelerinde de hazırlanıyor. Bazı maddeler atıp suçu Suriye hükümetine yıkmayı planlıyorlar." dedi.

Bu durumun 2003 yılındaki ABD'nin Irak işgalini hatırlattığını sözlerine ekleyen Putin, "ABD temsilcileri Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) bir oturumunda Irak'ta bulunduğunu söyledikleri kimyasal silahları göstermişti. Bunun sonrasında Irak'ta askeri bir operasyon başlatılmıştı. Bu operasyonda Irak'ın harap olması, terörist tehdidin artması ve DEAŞ'ın belirmesiyle sonuçlanmıştı." dedi. 

İdbil'deki Kimsayasal Silah Katliamı Soruşturulsun

 

 

Putin ayrıca, İdlib'in Han Şeyhun kasabasında düzenlendiği iddia edilen kimyasal saldırının 'gerektiği gibi soruşturulması için' çağrıda bulundu ve "Lahey'de ilgili BM kurumuna başvurmayı planlıyoruz. Uluslararası topluma da, tüm bilgilerin derinlemesine soruşturulup, soruşturmanın sonuçlarına göre gerekli adımların atılması çağrısında bulunuyoruz." dedi.

putin abd suriye rusya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nereden Akım Oldu Dediğimiz
Nereden Akım Oldu Dediğimiz "Falling Stars"
Ajda Pekkan Paylaşımı Şaşkınlık Yarattı | Herkes Nerede Olduğunu Soruyor
Ajda Pekkan Paylaşımı Şaşkınlık Yarattı | Herkes Nerede Olduğunu Soruyor