Kendall Jenner, Pepsi Reklamı İle Eleştirilerin Odağı Oldu

Kendall Jenner'in rol aldığı yeni Pepsi reklamı ABD'yi karıştırdı. Reklamda, ABD'de yaşanan gösterileri akıllara getiren son reklam filmi oldukça tepki çekti. Reklam filminin yüzü olan Jenner'da bu tepkilerden bir hayli nasibini aldı.

Kendall Jenner, Pepsi Reklamı İle Eleştirilerin Odağı Oldu

Pepsi'nin 'Anı Yaşa' sloganıyla yayınladığı ve ünlü manken Kendall Jenner'in rol aldığı reklam fimi, ABD'de sert tepkiler aldı.

Filmde Jenner'in fotoğraf çekimi sırasında dışarıda yürüyüş düzenlendiği görülüyor. Yürüyüşteki bir erkeğin daveti üzerine Jenner fotoğraf çekimini bırakıyor ve bir anda peruğunu çıkarığ makyajını silerek, kalabaığın arasına karışıyor. Kalabalığın içinden polislerin olduğu tarafa yürüyen Jenner, bir polis memuruna Pepsi verirken görülüyor.  

Pepsi Reklamı Neden Tepki Çekti?

Yayınlanan ve kısa sürede büyük tepkilerin gelmesi ile yayından kaldırılan reklam filmi ABD'de yaşanan Black Lives Matter (Siyahların Hayatı Önemlidir) gösterilerini akıllara getirdiği ve polis memuruna verilecek bir Pepsi ile uygulanan ırkçılığın ve polis şiddetinin önüne geçilebileceği izlenimi bırakmıştır. Bu gösteride birçok siyahi insan hayatını kaybetmişti.

Pepsi'den Özür Geldi

Pepsi yetkililerininden yapılan açıklamada, "Pepsi birlik, barış ve anlayış için evrensel bir mesaj vermeye çalışmıştı. Çok açık ki hedefi tutturamadık ve özür diliyoruz. Ciddi bir meseleyi hafife almak istememiştik. İçeriği geri çekiyoruz ve Kendall Jenner'ı böyle bir pozisyona soktuğumuz için de özür diliyoruz" ifadeleri yer aldı.

Pepsi'nin Tepki Çeken Kendall Jenner'li Reklam Filmi

 

pepsi kendall jenner
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nereden Akım Oldu Dediğimiz
Nereden Akım Oldu Dediğimiz "Falling Stars"
Ajda Pekkan Paylaşımı Şaşkınlık Yarattı | Herkes Nerede Olduğunu Soruyor
Ajda Pekkan Paylaşımı Şaşkınlık Yarattı | Herkes Nerede Olduğunu Soruyor