Alman İstihbaratçıdan Çarpıcı İddia: "Uydurma ve sözde bir darbeydi. Erdoğan gerçekleştirdi"

Almanya'nın ZDF kanalında konuşan Alman İstihbarat Uzmanı Erich Schmidt- Eenboom, CIA'den aldığı bilgiler doğrultusunda Türkiye'de yaşanan 15 Temmuz darbe girişi ile ilgili çarpıcı iddialar ortaya attı. Schmidt'e göre yaşanan darbe uydurma ve sözdeydi ayrıca arkasında FETÖ lideri Gülen'in olduğu ile ilgili hiçbir kanıt bulunamadığını belirtti.

Alman İstihbaratçıdan Çarpıcı İddia:

Almanya'nın ZDF kanalına konuşan Alman İstihbarat Uzmanı Erich Schmidt- Eenboom, 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimi ile ilgili çarpıcı iddialarda bulundu.

CIA'e göre 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişiminin Erdoğan tarafından, yaşanacak gerçek bir darbeye engel olmak için yapıldığını dile getiren Schmidt, "BND (Alman istihbaratı), CIA ve diğer Batı İstihbarat servisleri, darbe girişiminin Gülen tarafından gerçekleştirildiğine dair en küçük bir ipucu bile görmüyor.” ifadelerini kullandı.

Programın sunucusu “Erdoğan neden bu iddiada bulunuyor?” sorusuna ise Schmidt, “Çünkü onları kriminalize etmek ve ortadan kaldırmak için en rahat yol bu.” yanıtını verdi.

Erich Schmidt- Eenboom, “CIA ve diğer istihbarat servisleri en gizli komünikasyon sistemlerine bile sızabilecek kabiliyetteler ve bunların ulaştığı bilgilere göre 15 Temmuz; uydurma, sözde bir darbeydi.” iddialarında bulundu. 

 

alman istihbarat 15 temmuz darbe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nereden Akım Oldu Dediğimiz
Nereden Akım Oldu Dediğimiz "Falling Stars"
Ajda Pekkan Paylaşımı Şaşkınlık Yarattı | Herkes Nerede Olduğunu Soruyor
Ajda Pekkan Paylaşımı Şaşkınlık Yarattı | Herkes Nerede Olduğunu Soruyor