Atilla Taş Hakkında Tahliye Kararı Verildi

FETÖ yapılanması kapsamında tutuklu bulunan Atilla Taş'ın da aralarında bulunduğu 22 kişi hakkında tahliye kararı verildi.

Atilla Taş Hakkında Tahliye Kararı Verildi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) medya yapılanmasına ilişkin aralarında Twitter'da "fuatavni" hesabının kurucusu olduğu tespit edilen firari sanık Said Sefa'nın da bulunduğu 26'sı tutuklu 29 sanığın yargılandığı dava görüldü. Cumhuriyet savcısı, aralarında Atilla Taş'ın da olduğu tutuklu 13 sanığın tahliye edilmesini istedi. 

 

"Hukuka olan son umudum gitti"

Atilla Taş'ın önceki mahkemede yaptığı savunma gündem olmuştu. Taş,“ByLock, Eagle hiç kullanmadım. İlk defa bu davayla duydum. Hiç maklubeyemedim, Bank Asya'da hesabım yok. Yurtlarında kalmadım. Müslümanım ama beynamazım ” diyen Taş, “Sizin gibi bir hakim tarafından tutuklandım” diyerek kendini tutuklayan mahkeme başkanı Lorasdağı ile ilgili ironi yaptı. “Olağanüstü dönemlerden geçiyoruz ama bu olağanüstü hukuksuzlukları gerektirir mi” diye soran Taş, “Hukukun sağlıklı işlediğine zerrece güvenim yok. Sizi gördüğümde de hukuka olan son umudum gitti” dedi.

“Ham çökelekten yargılansam daha mantıklı”

Sadece Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyesi olduğunu belirten Taş, "askerliğini Güneydoğu'da yaptığını, bacağından yaralandığını, 25 yıldır bacağında mermiyle yaşadığını" anlattı.

Taş, Twitter paylaşımları ile ilgili “Ben ifade özgürlüğümün Anayasa ile korunduğunu sanıyordum. Muz cumhuriyetinde ya da bir diktatörlükte yaşadığımı bilseydim o tweetleri yazmazdım. Cumhurbaşkanını eleştirmenin terör suçu olduğunu bilmiyordum” diye konuştu.

Savcının kalbini okuyarak kendisinin terör örgütü üyesi olduğuna ikna olduğunu belirten Taş, “40 yıl apolitik yaşarken başıma taş düştü de hayatım renklensin diye gideyim bir örgüte üye olayım mı dedim? Ham çökelekten yargılansam bana daha mantıklı gelir” diye konuştu.

atilla taş fetö
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nereden Akım Oldu Dediğimiz
Nereden Akım Oldu Dediğimiz "Falling Stars"
Ajda Pekkan Paylaşımı Şaşkınlık Yarattı | Herkes Nerede Olduğunu Soruyor
Ajda Pekkan Paylaşımı Şaşkınlık Yarattı | Herkes Nerede Olduğunu Soruyor