Alman Bild Gazetesi'nden Atatürk'lü Manşet 'Olsa Hayır Derdi'

Almanya'nın önde gelen gazetelerinden Bild, bir kez daha skandal bir manşetle gündem oldu. Referandum için yurt dışında oy verecek olan Türk vatandaşlarına yönelik hem Almanca hem de Türkçe yazılan manşette, 'Atatürk olsa "Hayır" derdi' ifadelerini kullandı.

Alman Bild Gazetesi'nden Atatürk'lü Manşet 'Olsa Hayır Derdi'

Almanya'nın en çok satan gazetelerinden biri olan Bild, skandal bir manşetle yine gündem oldu. Başkanlık sisteminin dahil olduğu anayasa değişiklik teklifi için yapılacak olan referandumda oy verecek Türk vatandaşlarına yönelik algı yönetimi yapmaktan geri kalmadı. 

Bild gazetesinin resmi internet sitesinde yayınladığı maşette, hem Türkçe hem de Almanca "Atatürk olsa hayır derdi" ifadelerini kullandı. Haber içeriğine girildiğinde ise,  eferandum prosedürüyle ilgili bilgilerin yanında Essen Üniversitesi'nden Türkiye uzmanı Burak Çopur'un "Atatürk yaşasaydı HAYIR derdi, çünkü o otoriterdi, fakat totaliter değildi" ifadesine yer veriliyor.

İsviçre'de Benzer Manşet Kullanmıştı

İsviçre'nin Blik gazetesi de geçtiğimiz günlerde Türkçe "Erdoğan'ın diktatörlüğüne HAYIR oyu kullanın" manşeti atarak, neden hayır denmesi gerektiğini kendilerince açıklamaya çalışmıştı.

bild atatürk almanya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nereden Akım Oldu Dediğimiz
Nereden Akım Oldu Dediğimiz "Falling Stars"
Ajda Pekkan Paylaşımı Şaşkınlık Yarattı | Herkes Nerede Olduğunu Soruyor
Ajda Pekkan Paylaşımı Şaşkınlık Yarattı | Herkes Nerede Olduğunu Soruyor