Nilhan Osmanoğlu: 'Atatürk benim aileme saygı göstermedi'

Galatasaray Adası'nda hakkı olduğunu iddia eden Abdülhamit'n 5. kuşak torunu Nilhan Osmanoğlu, katıldığı bir konferansta lise öğrencisinin kendisine "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'le ilgili ne düşünüyorsunuz?" sorusu üzerine çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Nilhan Osmanoğlu: 'Atatürk benim aileme saygı göstermedi'

Galatasaray Adası ve İstanbul'un birçok bölgesinde hak iddia eden Sultan Abdülhamit'in 5. kuşak torunu Nilhan Osmanoğlu Esenyurt Belediyesi'nin düzenlediği bir konferansa katıldı. Burada lise öğrencilerinin sorularını yanıtlayan Osmanoğlu'na, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'le ilgili ne düşünüyorsunuz?" sorusu yöneltildi. Osmanoğlu bu konu ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.  

Soruya kendi düşünceleri ile cevap vereceğini dile getiren Osmanoğlu, "Ben her zaman söylüyorum. Tarihimi her zaman ailem olarak görüyorum. İyisiyle, kötüsüyle, hatasıyla, yanlışıyla ailem olarak görüyorum. Düşünün ki, ailenizde bir hata olmuş. Bir Paşa yüzünden veya nasıl söyleyeyim, Osmanlı döneminde devşirmelere laf söylerler. Neticede Mimar Sinan da, Merzifonlu Kara Mustafa Paşa da çok sağlam devşirmelerdir. Sonrasında gelen Paşalar yüzünden ihanete uğramışlar. Yani bu Paşalar da bizim paşalarımızdı. Dolayısıyla ben iyisiyle kötüsüyle, sahip çıkma taraftarıyım. Seviyor muyum, sevmiyor muyum? Bu beni ilgilendirir. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama herkes herkese saygı göstermek zorunda. Yani buna zorunda olduğunuzu hiçbir zaman unutmayın. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama saygı göstermek zorundadır. Dolayısıyla, Mustafa Kemal Atatürk benim aileme saygı göstermemiş olabilir ama ben ailemden aldığım adaptan ötürü kendisine saygı gösteriyorum." ifadelerini kullanadı.

 

Atatürk nilhan osmanoğlu abdülhamit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nereden Akım Oldu Dediğimiz
Nereden Akım Oldu Dediğimiz "Falling Stars"
Ajda Pekkan Paylaşımı Şaşkınlık Yarattı | Herkes Nerede Olduğunu Soruyor
Ajda Pekkan Paylaşımı Şaşkınlık Yarattı | Herkes Nerede Olduğunu Soruyor