Bir Döneme Damga Vuran Devran Çağlar Hayatını Kaybetti

80'li yıllara damga vuran, fantezi müzik türünde şarkılar ile ismini duyuran ve Tarabya sahnelerinin vazgeçilmez ismi Dervan Çağlar hayatını kaybetti. Uzun süre Almanya'da yaşayan Çağlar, kalp krizi geçirdiği ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtulamadığı belirtildi.

Bir Döneme Damga Vuran Devran Çağlar Hayatını Kaybetti

Faztezi türünde şarkılarla ismini duyuran ve 80'li yıllara damga vuran Devran Çağlar, uzun süredir yaşadığı Almanya'da geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Bu haberi Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay kendi Twitter hesabından paylaştı. 

Onur Akay, “Sanatçı arkadaşım Devran Çağlar, yıllardır yaşadığı Almanya'da kalp krizi geçirdi ve kaldırıldığı hastanede vefat etti. Nur içinde yatsın.” notu iele bu acı haberi paylaştı.

 

Devran Çağlar Kimdir ?

80'li yıllarda popüler olan Devran Çağlar, fantezi türündeki müzikleriyle birçok hayran kitlesine erişmişti. Sevdam, Asi, Sahte Sevgiler Çağlar'ın en çok dinlenen şarkıları arasında yer almaktadır. Çağlar o günlerde birçok iddia ile gündeme gelmişti. Özellikle popülerliğini yitirdiği zamanlarda buna Bülent Ersoy'un sebep olduğunu iddia etmişti.

Bir başka iddia ise gerçek isminin Şeref Kolçak olduğunu ve Eşref Kolçak'ın oğlu olduğunu ve onu cinsel tercihlerinden dolayı reddettiği haberleri basına yansımıştı. Devran Çağlar bu iddiasını , "Babam ergenlik dönemine girdiğimde yaptığım cinsel tercihimden ötürü beni fazlasıyla dışladı. Bana o dönemlerde bana baskı yapıyordu. Ben de bir süre duygularıma engel olmayı denedim ama başaramadım. Bu bana verilmiş bir hissiyat bunu reddedemezdim. "Beni hayatından çıkarttı" Babama hayatımı bu yönde yaşayacağımı söylediğimde çok sinirlendi ve beni hayatından çıkarttı. 20 senedir sanat camiasının içinde olmamıza rağmen babamla bir kez bile karşılaşmadık. Artık bu kırgınlığın bir an önce bitmesini istiyorum. Gerçek ailemin yanında olmak onlara doyasıya sarılmak istiyorum." diyerek savunmuştu.

Eşref Kolçak ise bu iddiaları yalanlamış ve 'Allah bu iddiaları çıkaranları kahretsin. Benim 56 yıllık evliliğim boyunca bir tek eşim Özcan Kolçak oldu ve benim tek oğlum var; o da Harun Kolçak’tır. Bu gibi haberlerden zevk alanları Allah’a havale ediyorum.''

devran çağlar eşref kolçak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nereden Akım Oldu Dediğimiz
Nereden Akım Oldu Dediğimiz "Falling Stars"
Ajda Pekkan Paylaşımı Şaşkınlık Yarattı | Herkes Nerede Olduğunu Soruyor
Ajda Pekkan Paylaşımı Şaşkınlık Yarattı | Herkes Nerede Olduğunu Soruyor