Eti Yiyenler Boş Boş Bakıp, Garip Davranmaya Başladı

İstanbul Üsküdar semtinde Aysel K., bahçesinde bulduğu otu kekik sanıp mangalda pişirdiği ete karıştırdı. Bir süre sonra etten yiyen herkesin boş boş baktığı ve garip hareketler yapmaya başladığını farkedildi ve ete eklenenin kekik değil Bonzai olduğu anlaşıldı. Eti yiyen 9 kişi zehirlendi,1 kişi ise hayatını kaybetti.

Eti Yiyenler Boş Boş Bakıp, Garip Davranmaya Başladı

İstanbul'un Üsküdar İlçesi'nde oturan Aysel K., Ankara'dan gelen kardeşi ve yakınları için yemek hazırlamaya başladı. Mangal yakmak için ev sahibinin bahçesinde çalı çırğı toplarken, yerde bulduğu otu kekik sanıp, mangalda pişirdiği ete karıştırdı. Etten yiyenler kısa süre sonra garipleşmeye, boş boş bakmaya başladı. Bu sırada Yeliz D.'nin eşi "Başım dönüyor" diyen eşini hava almaya çıkardı. Ancak geri döndüğünde herkesin sabit duramadığını ve garip hareketler yaptıklarını farketti. 

Kekik Diye Bonzai Koymuş

Yeliz D., yakınlarının bu hallerini görünce 112'yi arayarak sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri zehirlendikleri düşünülen 10 kişiyi çevre hastanelere götürdü. Yapılan inceleme sonunda Aysel K.'nin ete karıştırdığı otun bir uyuşturucu maddesi olan Bonzai olduğu anlaşıldı. Etten yiyen 55 yaşındaki Bayram A., yaşamını yitirdi. 

Aysel K. ifadesinde "Herkes teker teker bayılınca anladım ki poşetten kavanoza dağ kekiği sanarak boşalttığım şey bizi bu hale getirdi. Hemen mutfağın penceresinden tüm kavanozu attım. Sonra ben de kendimi kaybettim. Bahçeme o poşeti kim koydu bilmiyorum" dedi. Polis evin bahçesine içi bonzai dolu poşeti bırakan şahsın yakalanması için çalışma başlattı.

 

bonzai üsküdar kekik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nereden Akım Oldu Dediğimiz
Nereden Akım Oldu Dediğimiz "Falling Stars"
Ajda Pekkan Paylaşımı Şaşkınlık Yarattı | Herkes Nerede Olduğunu Soruyor
Ajda Pekkan Paylaşımı Şaşkınlık Yarattı | Herkes Nerede Olduğunu Soruyor