Muğla'da Akılalmaz Dolandırıcılık Yöntemi 'Hediye Vereceğiz'

Muğla'nın Ula İlçesi'nde yaşayan vatandaşlara, belediyeden geldiklerini ve hediye vereceklerini söyleyerek senet ve sözleşme imzalatan 1'i kadın 3 kişi, köylülerin şüphesi sonucu yakalandı.

Muğla'da Akılalmaz Dolandırıcılık Yöntemi 'Hediye Vereceğiz'

Belediyenin kullandıkları araçların benzeri ile Muğla'nın Ula İlçesi'ne gelen ve burada yaşayan vatandaşlara, "Belediyeden geliyoruz. Su arıtıcısı dağıtıyoruz. Arıtıcıyı aldığınıza dair imza atmanız gerekiyor" veya "Açılışa özel size elektrikli süpürge vereceğiz. Mağazamıza üye topluyoruz" diyerek kol saati hediye ettikten sonra, sözleşme ve senet imzalattı. 

Gelenlerin dolandırıcı olduklarından şüphelenen 3 kişi durumu hemen jandarma'ya bildirdi. Kendilerine gelen ihbar üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, şüpheli aracı Koçak Mevkii'nde durdurdu. Gözaltına alınan şüpheliler ifade vermek için Jandarma Komutanlığı'na götürüldü. Şüphelilerin ifadelerinde, Aydın'daki bir firmada çalıştıklarını söylemesi üzerine şirketin vergi ve maliye kayıtları incelendi.

Şirketin sigorta kayıtlarının bulunmaması ve evrak eksikliği nedeniyle Muğla Vergi Dairesi tarafından 12 bin 700 lira vergi cezası kesildi. Olayda kullanılan araca ise jandarma trafik ekiplerince de 1300 lira para cezası kesildi. Jandarmadaki işlemlerinin ardından dün adliyeye sevk edilen şüpheliler, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

muğla
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nereden Akım Oldu Dediğimiz
Nereden Akım Oldu Dediğimiz "Falling Stars"
Ajda Pekkan Paylaşımı Şaşkınlık Yarattı | Herkes Nerede Olduğunu Soruyor
Ajda Pekkan Paylaşımı Şaşkınlık Yarattı | Herkes Nerede Olduğunu Soruyor