Beyoğlu Hayal Kahvesi Veda Ediyor

İstanbul'un en gözde mekanlarından biri olan Beyoğlu Hayal Kahvesi, Mayıs ayı sonunda kapanacağı belirtildi. Ünlü mekanın kapanmasına gerekçe ise işlerin azlığı olarak belirtildi. Beyoğlu Hayal Kahvesi'nin kurucusu Hasan Fehmi Yaşar, "Her ay zarar ediyoruz. Çok direndik. Ama, 25 yıl sonra da olsa yine Beyoğlu'na döneriz. Beyoğlu'nda kopma olmaz" dedi.

Beyoğlu Hayal Kahvesi Veda Ediyor

Türkiye genelinde 22 şubesi bulunan ancak Beyoğlu Hayal Kahvesi ismi ile kendisine bir marka yaratmış olan mekan, Mayıs ayı sonunda kapanacağı açıklandı. Gözde mekanın kapanmasının sebebi olarak, müşteri azlığının sebep olduğu belirtildi. 

Gazetecilere konuşan Beyoğlu Hayal Kahvesi'nin kurucusu ve sahibi H Fehmi Yaşar, "Beyoğlu bizim doğduğumuz yer, hayat hikayemizin yazıldığı yer. Beyoğlu benim evim. Bizim Beyoğlu'ndan kopmamızın imkanı yok. Kopma olmaması için elimizden geleni yapacağız. Ancak bazen yönetemeyeceğimiz riskler oluyor. Biliyorsunuz Beyoğlu'nda onlarca marka kapandı. Daha da direnebilirdik; Afrika Han'dan çıkarıldık. Buranın da mal sahibi binasını başka şekilde kullanacak. Her ay 25 yila ragmen ciddi biçimde  zarar ediyoruz. Çok direndik. Bu yıl korkunç bir hal aldı. Bu gün yarın yada 25 yıl sonra da olsa Beyoğlu'na dönmek bizim için vazgeçilmez bir hedef olacak. En büyük kişisel arzum bu. Uygun bir bina bulursak, bu ruhu taşıyacağına inandığımız bir bina, yeniden ve coskuyla açarız hikâyemizi kaldığı yerden sürdürüruz." dedi. 

(Kaynak: Hurriyet)

 

hayal kahvesi beyoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nereden Akım Oldu Dediğimiz
Nereden Akım Oldu Dediğimiz "Falling Stars"
Ajda Pekkan Paylaşımı Şaşkınlık Yarattı | Herkes Nerede Olduğunu Soruyor
Ajda Pekkan Paylaşımı Şaşkınlık Yarattı | Herkes Nerede Olduğunu Soruyor