Trump'tan Şok Bir Yasak Daha 'Elektronik Cihazlar Alınmayacak''

ABD Başkanı Trump'tan bir yasak daha geldi. Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 10 havalimanından ABD'ye gidecek yolcular, kabine cep telefonlarından daha büyük elektronik cihazları alamayacak. Söz konusu yasak THY tarafından onaylandı.

Trump'tan Şok Bir Yasak Daha 'Elektronik Cihazlar Alınmayacak''

ABD Başkanı Donald Trump müslümanların ülkeye alınmaması yasağının ardından sonra şok bir yasak daha getirdi. Bundan sonra aralarında Türkiye'nin de bulunduğu dünya genelindeki 10 tane havalimanından direkt ABD'ye gidecek olan yolcular yanlarına cep telefonundan daha büyük elektronik cihazları kabine sokamayacak. 

Notebook, Tablet Kabine Alınmayacak

Yasak sonrası yolcular, notebook, tablet, kamera gibi değerli elektronik eşyalarını bagaja vermek zorunda kalacak. THY yetkilileri tarafından yapılan açıklamda, "ABD varışlı seferlerimizde geçerli olmak üzere, cep telefonu veya akıllı telefondan daha büyük elektronik cihazların kabin içinde taşınmaması konusunda ilgili otoritelerce karar alınmıştır." Ancak pahalı olan bu eşyaların bagaja verilmesi durumunda, dünyanın en çok bavul hırsızlığının olduğu ABD'de bulunması, yolcuların eşyalarını tehlikeye sokuyor.

10 Kentten Biri İstanbul

Söz konusu yasağın, dünya genelindeki 10 uluslararası havalimanından ABD'ye yapılan direkt uçuşları kapsadığını söyledi. Bu 10 havalimanı içersinde İstanbul'da bulunan havalimanları da bulunduğu belirtildi. Diğerleri ise şu şekilde;

  • Kahire (Mısır)
  • Amman (Ürdün)
  • Kazablanka (Fas)
  • Doha (Katar)
  • Riyad ve Cidde (Suudi arabistan)
  • Abu Dabi ve Dubai (Birleşik Arap Emrilikleri)
  • Kuveyt kenti (Kuveyt)

 

Uygulama Yarın Başlayacak

THY yetkilileri ilk uygulamanın yarın sabah 08.30’da İstanbul’dan New York’a gidecek uçak yolcuları ile başlayacağını belirterek, " Bilet satış sırasında gerek telefon, gerekse de mail adreslerini aldığımız yolcularımıza uyarı bilgisi gönderiyoruz. Bu tür cihazlarını evden çıkmadan valizlerine koymalarını istiyoruz" dediler.

abd yasak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nereden Akım Oldu Dediğimiz
Nereden Akım Oldu Dediğimiz "Falling Stars"
Ajda Pekkan Paylaşımı Şaşkınlık Yarattı | Herkes Nerede Olduğunu Soruyor
Ajda Pekkan Paylaşımı Şaşkınlık Yarattı | Herkes Nerede Olduğunu Soruyor