Tutuklanabileceğini Bildiği Halde 'Hayır' Videosu Çeken Genç

Sosyal medya üzerinden çektiği 'Hayır' videosu ile binlerce beğeni ve paylaşım alan genç, savcılığa ifade vermeye çağrıldı. Videosunda birçok bakana iğneleyici sözler kullanması dikkatlerden kaçmadı.

Tutuklanabileceğini Bildiği Halde 'Hayır' Videosu Çeken Genç

İçerisinde "Türk Tipi Başkanlık" sisteminin de bulunduğu anayasa değişiklik teklifi için 16 Nisan'da yapılacak olan referanduma kısa bir süre kaldı. Referanduma kısa bir süre kalması sebebiyle bu günlerde televizyon programlarında, reklam alanlarında, sosyal medya da "Neden Hayır?" veya "Neden Evet?" oyu verilmesi gerektiği yönünde açıklamalar veya bilgilendirme içerikli yayınlar görülüyor.

Bir genç vatandaş ise tutuklanabileceğini bildiği halde sosyal medya üzerinden 'Hayır' videosu paylaştı. Bu paylaşım binlerce beğeni ve yorum aldı. Paylaşılan bu videoda birçok bakana yönelik iğneliğici sözler kullanılması dikkatlerden kaçmadı. Videoyu paylaşan bu genc, savcılığa ifade vermeye çağrıldı. 

Savcılığa hangi suç iddiası ile çağrıldığı bilinmiyor fakat "halkın bir kesiminin benimsediği dini alenen aşağılama" ve "halkı kin ve düşmanlığa sevk ve tahrik" gibi suçlar sebebiyle çağrıldığı tahmin ediliyor. 

Tutuklandı 

Sosyal medyada tıklanma rekorları kıran "Hayır Nedir?" videosunun ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın avukatlarının suç duyurusunda bulunduğu Ali Gül, tutuklandı.

 

hayır referandum ali gül
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
realist     2017-03-24 cocuk normal olarak hayır demiş. de de de sorun sıkıntı tutuklama bunun için degil ki. ??? kandırmayın milleti. hayır diyene kimse terorist demez. diyemez. isteyen hayır der istiyen evet. kırmadan küfretmeden fikrini soylersın.... PEKi o islam dınıne ezana kitaba baş örtusune küfürler nedir?? bu twitler nedir? işte bu yuzden tutuklanmıstır. hesap benım degil der. İP adresi de oyle derse sorun yok. serbest bırakılır.. sahte algı yapıyosunuz?? Gercekleri çarpıtıyosunuz...
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi