Son Dakika: Gaziantep'te PKK Operasyonu |  HDP İl Eş Başkanı'da Gözaltına Alındı

Gaizantep'te, polis tarafından insansız hava aracı desteğiyle yapılan operasyonda aralarında HDP il eş başkanı Güler Erat'ın da bulunduğu 22 kişi gözaltına alındı.

Son Dakika: Gaziantep'te PKK Operasyonu |  HDP İl Eş Başkanı'da Gözaltına Alındı

Gaziantep Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü PKK adına kent merkezi ve ilçelerde eylem ve faaliyetlerde bulunan kişilerin yakalanması amacıyla operasyon düzenledi. Özel harekatçıların yanı sıra havadan insansız hava aracı desteği ile gerçekleştirilen operasyonda, çok sayıda adrese eş zamanlı baskın düzenlendi. Aralarında HDP il eş başkanı Güler Erat'ın da bulunduğu 22 kişi gözaltına alınırken, şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda 2 tüfek, 15 fişek ile çok sayıda dijital materyal ve terör örgütünü simgeleyen bez parçaları ele geçirildi.

 

Gaziantep Valiliği'nden Açıklama

Gaziantep Valiliği'nden yapılan açıklamada, gözaltına alınan şüphelilerin terör örgütü PKK/KCK adına eylem ve faaliyetlerde bulunduğu belirtilerek şöyle denildi: 

"İl Emniyet Müdürlüğümüz ekiplerince PKK/KCK terör örgütü adına il merkezi ve ilçelerimizde eylem ve faaliyetlerde bulunan şahıslara yönelik, insansız hava aracı destekli bir operasyon gerçekleştirilmiştir. Yapılan operasyonda HDP Gaziantep İl Başkanı, DBP Gaziantep İl yöneticisi, DBP Şehitkamil İlçe Başkanı ve Yardımcısı, DBP Şehitkamil İlçe Başkanlığı eski yönetici ve üyesi, KHK ile kapatılan MEYA-DER (Mezopotamya Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) Gaziantep eski İl Başkanı'nın da aralarında bulunduğu toplam 22 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Operasyon kapsamında yapılan aramalarda 2 adet pompalı/otomatik av tüfeği, 15 adet av tüfeği fişeği, çok sayıda dijital materyal ile PKK/KCK terör örgütü içerikli dokümanlar ve terör örgütünü simgeleyen bez parçaları elde edilmiştir."

DHA

gaziantep hdp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Nereden Akım Oldu Dediğimiz
Nereden Akım Oldu Dediğimiz "Falling Stars"