Yakalanan Hırsızdan Cevap 'Yatacak yerimiz yok...'

Adana'da kablo çalarken yakalanan iki hırsız emniyete götürüldüğü sırada muhabirin "Neden hırsızlık yaptınız?" sorusuna beklenmedik bir cevap verdi. Hırsız, "uyuşturucu satmadık, sadece hırsızlık yaptık. anamız, babamız yok, yatacak yerimiz yok. tutuklanırsam cezaevinde gider yatarım. belki daha iyi olur" dedi.

Yakalanan Hırsızdan Cevap 'Yatacak yerimiz yok...'

Adana'nın Ceyhan İlçesi'nde gelen ihbarı değerlendiren polis ekipleri, olay yerine gitti. Dur ihtarına uymayan hırsızlar kaçmaya başladı. Yaşanan kovalamaca sonunda polis, iki hırsızı da yakaladı. 

"Yatacak Yerimiz Yok"

Hırsızlardan biri 20 yaşındaki Erkan Ö. diğerinin ise kardeşi 17 yaşındaki S.Ö. olduğu tespit edildi. S.Ö.'ye "Neden hırsızlık yapıyorsunuz?" sorusunu soran muhabir hiç beklenmedik bir cevap aldı. S.Ö.,"Uyuşturucu ticaretinden yakalanmadık, sadece hırsızlık yaptık. anamız, babamız yok diye yani. anam babam yok, yatacak yerim de yok. daha iyi olur belki tutuklanırsam cezaevinde gider yatarım. hırsızlık yapıyordum paramız olmadığı için, parası olmayan adam hırsızlık yapar. kablo çaldık satacaktık" dedi.

Muhabir bu kez diğer hırsız Erkan Ö.'ye "neden hırsızlık yapıyorsunuz" sorusunu sordu. Erkan Ö.,  "kimse bize iş vermiyor. siz iş bulursunuz ama biz bulamıyoruz. biz gittik, 1 lira para istedik. allah rızası için ekmek istedik vermediler. yalan söylüyorsam allah benim belamı versin. bir fırıncı bir ekmek vermedi. o yüzden hırsızlık yaptım" diye yanıt verdi. bunu üzerine polis "sen gel ben sana her gün 1 lira veririm" deyince bu kez s.ö. "serbest kalayım buraya her gün geleceğim 40’ar lira verin bize ya da gelelim kablo falan ne varsa ver bize" diye konuştu. 

 

adana
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi