Rotterdam Belediye Başkanından Flaş Açıklama: 'Ateş İzni Verilmiş'

Hollanda'nın Rotterdam kentinde geçtiğimiz gün yaşanan Bakan Kaya'nın durdurulması ve büyükelçilik binasına giriş izninin verilmediği olayın yankıları sürerken Rotterdam Belediye Başkanı Aboutaleb flaş bir açıklama geldi. Canlı yayında konuşan Aboutaleb, Bakan Kaya'nın korumalarına karşı Hollanda Özel Timi'ne ateş izni verildiğini dile getirdi.

Rotterdam Belediye Başkanından  Flaş Açıklama: 'Ateş İzni Verilmiş'

Hollanda'nın Rotterdam kentinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya'nın büyükelçilik binasına alınmamasının yankıları hala devam ediyor. Bir çok ülke tepkilerini, kınamalarını yayınlarken bazı Avrupa ülkeleri Hollanda'nın yaptığı davranışın yanında yer aldı. 

Belediye Başkanından Flaş Açıklama " Ateş izni verilmişti"

Rotterdam Belediye Başkanı Aboutaleb katıldığı canlı yayında skandal bir açıklama yaptı. Aboutaleb "Konsolosluğa yaklaşık 30 metre kala durdurulan ve içeri girmesine izin verilmeyen Bakan Kaya'nın korumalarının Bakanın korumalarının polisin teslim ol uyarısına uymayıp ellerini kemerlerine doğru götürmeleri durumunda Hollanda Özel Timi'ne ateş etme izni verilmişti" dedi. 

Bakan Kaya'nın yanında "geniş omuzlu" 12 kişinin bulunduğunu ve o kişilerin silahlı olup olmadığını bilmediklerini ifade eden Aboutaleb "Bu durum korkutucuydu" dedi.

Sunucunun, "Bir bakan gelmiş, orada ne olabilirdi ki?" sorusu üzerine, "Bakanın korumaları ateş edebilirdi" iddiasında bulundu.

 

rotterdam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Gece Vakti Sokakta Saldırdı | Saldırılan Kadın Polis Memuru Çıktı
Gece Vakti Sokakta Saldırdı | Saldırılan Kadın Polis Memuru Çıktı
Cem Yılmaz Gösterisinin Biletleri İlk Dakikada Tükendi | Bilet Fiyatları Ne Kadar?
Cem Yılmaz Gösterisinin Biletleri İlk Dakikada Tükendi | Bilet Fiyatları Ne Kadar?