Önce 'Hayır' Diyen BBP Şimdi Referandum Oyunun 'Evet' Olduğunu Açıkladı

Geçtiğimiz günlerde BBP adına açıklama yapan BBP Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Öznur, referandumda oylarının 'Hayır' olduğunu açıklamıştı. Daha bir hafta geçmeden BBP Başkanı Destici, referandumda 'Evet' diyeceklerini açıkladı.

Önce 'Hayır' Diyen BBP Şimdi Referandum Oyunun 'Evet' Olduğunu Açıkladı

Geçtiğimiz günlerde BBP adına Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Öznur, referandum ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Öznur, referandum oylarının 'Hayır' olacağını, “Dayatılan bu rejim değişikliğini kabul etmiyoruz. Bu Erdoğan’a biat edilen bir rejim değişikliğidir" şeklinde dile getirmişti.

Öznur açıklamasının devamında “Anayasa değişiklikleri hiç bir toplumsal müzakere, sivil toplumun ve siyasal partilerin katılımı aranmadan, AKP tarafından dört duvar arasında hazırlandı, büyük bir telaş içinde TBMM’den geçirildi. Çağımız özgürlük ve demokrasi çağı iken İnsanlık katılımcı ve özgürlükçü demokrasiyi konuşurken 15 Temmuz ihanetini ve kalkışmasını fırsat bilen AKP iktidarı otoriter rejim fırsatçılığı yapmıştır. BBP tarihi boyunca adaletsizliklere, haksızlıklara hep karşı çıkmıştır. Vesayetten ve güçten yana değil, milletten taraf olmuştur. Bugün de yarın da hep böyle olacaktır. Çare otoriterleşme değil, daha fazla demokratikleşme. açıklık ve demokrasidir." ifadelerini kullanmıştı. 

BBP Başkanı Mustafa Destici'den 'Evet' Oyu Açıklaması

BBP Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Öznur'un açıklamsı üzerinden 1 hafta geçemden BBP Başkanı Mustafa Destici, referandumda 'Evet' oyunun yanında olduklarını açıkladı.

Parti içerisindeki bu karışıklığın, referanduma nasıl yansıyacağı merak konusu. 

 

 

bbp mustafa destici
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi