CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na İlginç Soru 'Atatürk'ün İlkelerini Sayabilecek Misiniz?'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, El Bab'da şehit düşen Ömer Akkuş'un ailesini ziyaret için Sakarya'ya gitti. Aracından inen Kılıçdaroğlu'nun yanına yaklaşan bir kişi, CHP liderine ilginç bir soru sordu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na İlginç Soru 'Atatürk'ün İlkelerini Sayabilecek Misiniz?'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fırat Kalkanı Hareketı'nda El Bab bölgesinde şehit düşen Ömer Akkuş'un ailesini ziyaret etmek için Sakarya'ya gitti. Aracından inen Kılıçdaroğlu'nun yanına bir vatandaş geldi ve CHP liderine ilginç bir soru yöneltti. Vatandaş, "Atatürk'ün, büyük liderin partisinin genel başkanı hoş geldiniz Sakarya'mıza. Sakaryalılar olarak bir ricam var efendim sizden. Atatürk ilkelerini sayabilecek misiniz efendim? Bir ikincisi de oylanacak olan anayasanın 18 maddesinin 8'inci maddesinde başbakanın olmadığını araştırırsanız görürsünüz efendim" dedi. 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise beklemediği bu soru karşısında şunları söyledi; 

"Hiç meraklanma. Bir şey söyleyebilir miyim? Başbakanlık zaten yok. Oradaki açıklama şu; Ben size şunu söyleyeyim. Diyelim ki seçimler oldu. Bir parti çoğunluğu sağladı parlamentoda. Normalde bugünkü şartlarda onun başkanının başbakan olması lazım. Bugünkü şartlarda öyle olması lazım. Şimdi diyelim ki ilk seçimde yüzde 51'i tutamadı. İkinci seçime gidiyoruz, başkan için yüzde 51'le partide çoğunluğu değil, bir başka kişi başkan seçildi, mümkün mü? Olabilir. O zaman mecliste çoğunluğu olan partiyle başkan uyumlu çalışabilir mi?" dedi.

 

kemal kılıçdaroğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi