Başına 1 Milyon TL Ödül Konulan Terörist Öldürüldü

PKK'ya yönelik dün başlatılan Diyarbakır Lice, Hani ve Kulp ile Bingöl'de yürütülen operasyonlarda etkisiz hale getirilen teröristlerden birisinin, başına 1 milyon tl ödül konmuş olan 'Erhan Siser' kod adlı Edip Yetüt olduğu belirlendi. Öldürülen teröristin 22 ayrı suçtan arandığının ve Diyarbakır’da 7 ayrı el yapımı patlayıcı ile yapılan saldırının faili olduğu belirtildi.

Başına 1 Milyon TL Ödül Konulan Terörist Öldürüldü

Önceki gün PKK'ya yönelik Diyarbakır'ın Lice, Hani ve Kulp ile Bingöl'ün Genç ilçesi arasındaki köylerde düzenlenen  “Bayrak-41 Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Tolga Topçuoğlu Müşterek Operasyonu" ile ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, düzenlenen operasyonda Lice'de sıcak temas sağlanan 4 teröristin, Hava Kuvvetleri unsurlarınca ateş açıldığı ve yapılan arama çalışmaları sırasında yaşanan çatışma sonucunda 4 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Öte yandan teröristlerin üzerlerinde yapılan aramada "1 adet Kaleşnikov piyade tüfeği, 11 şarjör, 120 adet mühimmat, 7 adet el bombası, 1 adet Glock marka tabanca, 2 adet tabanca şarjörü, 10 adet tabanca mühimmatı, 3 adet sırt çantası, 2 takım kar elbisesi, 3 adet silah temizleme yağı, çok sayıda örgütsel doküman ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir” denildi.

 

Başına 1 Milyon TL Ödül Konan Terörist Öldürüldü

Etkisiz hale getirilen 4 teröristten birisinin,  yeşil listede yer alan ve başına 1 milyon lira ödül konulan 1986 Siirt doğumluve 'Erhan Siser' kod adlı Edip Yetüt olduğu belirlendi. Yetüt'ün 7 bombalı saldırının faili olduğu, 22 suç kaydı bulunduğu belirtildi.

diyarbakır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi