Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Almanya'ya Sert Tepki: "Dünyayı ayağa kaldırırım"

Almanya'nın ardından Hollanda'nın da referandum etkinlerine izin verilmemesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki gördü. Erdoğan, "Nazizmin Almanya'da bittiğini zannediyordum, meğer hala devem ediyormuş. Ben istesem Almanya'ya gelirim ve kapıdan sokmadığınızda veya konuşturtmadığınızda dünyayı ayağa kaldırırım" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Almanya'ya Sert Tepki:

Almanya'nın ardından Hollanda'nın da, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları için gerçekleşecek olan referandum toplantılarına izin vermemesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki gördü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde Tokatlılar Gecesi'ndeki konuşmasında "Ben buradan Alman yönetimine sesleniyorum, demokrasiye inanan dünyaya sesleniyorum; eğer özgürlük mücadelesi yapıyorsak, eğer düşünce özgürlüğünden rahatsız değilsek, eğer demokrasiye inanıyorsak, bizim önümüzü kimse kesemez. Bu böyle bilinmelidir" ifadelerini kullandı.

Özgürlük konusunda Avrupa ülkelerine göre çok ileride olduğumuzu dile getiren Erdoğan, "Ben Nazizmin, Almanya'da bittiğini zannediyordum. Meğerse hala devam ediyormuş. Hala devam ediyormuş açık ortada. Eğer demokrasiye inanıyorsan, benim Bakanım, hem Bakanınla görüşecek hem de orada bir salon toplantısı yapacak. Niye rahatsız oluyorsun? Bir başka Bakanım aynı şekilde. Şimdi baktık ki Hollanda da aynı şekilde bir açıklama yapmış. Vah zavallı vah. Bunlar kendi iradeleriyle hareket etmiyorlar. Kardeşlerim, şimdi zannediyorlar ki Tayyip Erdoğan Almanya'ya gelecekti. Ya ben istersem yarın gelirim. Gelirim ve kapıdan da sokmadığınız zaman veya konuşturtmadığınız zaman da ben dünyayı ayağa kaldırırım." dedi.

 

Devlet Bahçeli: "Cumhurbaşkanı yalnız değil, birlikte Avrupa'ya gidebiliriz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Almanya'ya karşı sert söylemlerine, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'de destek verdi. Bahçeli, "Türkiye Cumhuriyeti'nin Sayın Cumhurbaşkanı, 4 milyon Türk'ün yaşadığı Avrupa'yla ilgili olarak 'Ben istersem gelirim. Kapıdan sokmadığınız zaman da dünyayı ayağa kaldırırım' demiştir. Sayın Cumhurbaşkanı eğer Avrupa'ya gitme kararındaysa yalnız değildir. MHP Genel Başkanı olarak ben de kendisiyle birlikte Avrupa'ya gelirim. Türk dünyasının önemli bir parçasını oluşturan Avrupa'da yeni bir 'Türk ruhu'nu ortaya koymak üzere Sayın Cumhurbaşkanı ile birlikteyim" diye konuştu.

recep tayyip erdoğan devlet bahçeli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Survivor'da Yarı Final Oyunları Nefes Kesti | Yarı Finali Kimler Garantiledi?
Survivor'da Yarı Final Oyunları Nefes Kesti | Yarı Finali Kimler Garantiledi?
İstanbul Alarma Geçti! | Dolu Saat Kaçta Yağacak?
İstanbul Alarma Geçti! | Dolu Saat Kaçta Yağacak?