Viranşehir'de Hain Terör Saldırısı 'Şehidimiz 3 Yaşında Bir Çocuk'

Şanlıurfa Viranşehir İlçesi'nde yer alan hakim ve savcıların kaldığı lojmanlara, teröristler tarafından bombalı araçla saldırı düzenlendi. Hain saldırıda 3 yaşında bir çocuk şehit oldu. 15 kişi de yaralandı.

Viranşehir'de Hain Terör Saldırısı 'Şehidimiz 3 Yaşında Bir Çocuk'

Şanlıurfa Viranşehir İlçesi'nde hakim ve savcıların kaldığı lojmanlara bombalı araçla saldırı düzenlendi. Meydana gelen hain terör saldırısında  3 yaşındaki bir çocuk şehit oldu, en az 15 kişinin de yaralandığı belirtidi. Patlamada, lojman ve çevresindeki binalar ile park halindeki çok sayıda araç da hasar gördü. 

Olay yerine sevk edilen ambulanslarla, hastaneye taşınan yaralılara, müdahale için izinde ve evlerinde olan sağlık görevlileri, belediye hoparlörlerinden yapılan ansons ile göreve çağırıldı. 


Valilik Açıklama Yaptı

Şanlıurfa Valiliği, Viranşehir İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin hakim ve savcıların kaldığı lojmanlara yönelik bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, "İlimiz Viranşehir İlçesi'nde bulunan adliye personeli ile emniyet personelinin ikamet ettiği lojmanların bulunduğu sokak içinde muhtemel bomba yüklü araç ile yapılan saldırı sonucunda, saat 21.45 itibariyle Viranşehir Devlet Hastanesi'ne 16 yaralı vatandaşımız intikal ettirilmiş, bunlardan 3 yaşındaki bir çocuk yaşamını yitirmiş ve durumu ağır olan bir vatandaşımız ise il merkezine sevk edilmiştir." denildi.

 

DHA

viranşehir saldırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi