Gırgır Dergisinin Çizerinden Sitem Dolu Paylaşımlar

Gırgır dergisinin Hz. Musa ile ilgili küfür içerikli karikatürün yayınlamasının ardından derginin ünlü çizeri Deniz Kestane, alınan kapatma kararına ilişkin sitem etti. Kestane, "Malum karikatürü ve çizerini kınıyorum. Malum karikatür yüzünden 25 kişiyi ekmeğinden eden yönetimi ayrıca kınıyorum” dedi.

Gırgır Dergisinin Çizerinden Sitem Dolu Paylaşımlar

Gırgır dergisinin yayıncı kuruluş tarafından kapatılma kararı almasının ardından derginin 10 yıldan beri arka kapağını çizen Deniz Kestane, karara sitem etti. Kestane kendi Twitter hesabından "Malum karikatürü ve çizerini kınıyorum. Malum karikatür yüzünden 25 kişiyi ekmeğinden eden yönetimi ayrıca kınıyorum” dedi.

 

 

Kestane Twitter hesabından, “Malum karikatür ve durum ile ilgili bir şeyler söylemek isterim. Mizahın ayrıştıran ve inciten değil, birleştiren ve mutluluk veren bir argüman olmasından yanayım. Malum karikatürü ve çizerini kınıyorum. Malum karikatür yüzünden 25 kişiyi ekmeğinden eden yönetimi ayrıca kınıyorum.10 yıldır arka kapağını çizdiğim Gırgır, bugün itibarı ile yayın hayatına son verdi. Ne yöneticisi, ne editörü, ne de o karikatürün çizeri olduğum halde popüler çizeri olduğum için beni tehdit edenlere akıl fikir diliyorum. 10 yıllık yolculuğumda beni okuyan, kıymet veren tüm okuyucularıma sevgiler. Sizinle birlikte olmak çok güzeldi. Ben başka mecralarda kırmadan, incitmeden, üzmeden çizmeye devam edicem. Başka mecralarda yeniden karşılaşmak dileğiyle.” paylaşımlarında bulundu.

 

Gırgır dergisinin kapanmasına neden olan o karikatürü BURADAN ulaşabilirsiniz.

deniz kestane gırgır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi