Gırgır Dergisinin Kapatılmasına Neden Olan O Karikatür

Mizah karikatür dergisi Gırgır, Hz. Musa ile ilgili yayınladığı skandal karikatür, Musevilik ve İslam dini gibi semavi dinlere hakaret içerdiği iddiası ile kapatılmasına karar verildi.İşte Gırgır dergisinin kapanmasına neden olan Hz. Musa karikatürü...

Gırgır Dergisinin Kapatılmasına Neden Olan O Karikatür

Karikatür dergisi Gırgır, son sayısında yayınladığı karikatür sebebiyle flaş bir karar alarak kapatıldı. Son sayısında yer alan Hz. Musa'nin resmedildiği karikatürde, küfürlerin içermesi sosyal medyada büyük tepki görmüştü.  

Yayıncı şirketin avukatı tarafından yapılan açıklamada, ‘Gırgır dergisinin son sayısında yayınlanan hoş olmayan karikatür nedeniyle yayıncı şirket Gırgır dergisinin kapatılmasına ve dergide çalışanların tamamının işten çıkarılmasına karar vermiştir. Bu karikatürün yayınlanması en başta toplumumuzu rahatsız ettiği gibi, yayıncı şirketi de çok rahatsız etmiştir. Karikatürün firmayı zor durumda bırakmak amacıyla kötü niyetli çalışan kişi veya kişiler tarafından yayınlandığını düşünüyoruz. Kasti bir tutum söz konusudur. Dini değerlerin aşağılandığı bu karikatür kötü niyetli bir tutumla çizilerek, yayıncı şirkete danışılmadan, adeta gizlenerek, son anda habersizce yayına verilmiştir. Bunu yapan çalışanlar dini değerleri aşağılamak suretiyle suç işlemiştir. Buna sebep olan çizer ve çalışanlar hakkında yayıncı firma olarak Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacağız' denildi.

Gırgır Dergisi Twitter'dan Özür Diledi

Ayrıca Gırgır dergisinin Twitter hesabından, 'Yorgunluk ve uykusuzluk nedeniyle basım öncesi fark edilemeyen bu 'berbat' karikatür incitmiş olduğumuz herkesten özür dileriz' denildi. 

 

 

Gırgır Dergisinin Kapatılmasına Neden Olan O Karikatür

gırgır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi