HAARP Nedir? Havayı Değiştirebilir veya Deprem Yaratabilir Mi?

Birçok komplo teorisinde ismi geçen HAARP nedir? Gerçekten suni depremler yaratabilir mi? ABD bu teknolojiyi başka ülkeler üzerinde kullanıyor mu?

HAARP Nedir? Havayı Değiştirebilir veya Deprem Yaratabilir Mi?

HAARP projesinin daha düşük seviyedeki düzeyi, ilk olarak Sırp asıllı ABD'li bilim adamı Nikola Tesla tarafından yapılmıştı. Tesla, atmosfere düşük düzeyde manyetik dalgalar gönderilerek güçlü bir enerji oluşturulduğunu keşfetmiştir.

HAARP, ABD'de Alaska'da bulunan bilimsel bir projedir. Birçok komplo teorisinde ismi geçen HAARP projesi, atmosferin bir katmanı olan iyonosferin özelliklerini ve davranışlarını incelemek için başlatılmış ancak ilerleyen yıllarda bu porje Pentagon tarafından kontrol edilmeye başlanmıştır.

 

 

İddialar arasında projenin kurulu olduğu Alaska'da çok sayıda antenlerin bulunduğu ve uçakların bu bölgenin üzerinden uçmalarının yasaklandığı söylenmekedir. 

 

Nedir Bu HAARP? Depremler İle Ne Alakası Var?

Yine komplo teorilerinde yer alan ve ispatlanmamış olan iddialara göre,  belirli frekansta iyonosfere gönderilen manyetik dalgalar, bu katmandan yansıtılarak bir başka bir ülke de deprem yaratabileceği söylenmektedir. Ayrıca, atmosferin durumuna müdahale etmeye de yaradığı ve olası bir savaş anında, bu teknolojiye sahip olan ülkenin haberleşmesini kolaylaştırabilecek ve başka ülkelerin haberleşmesini kısıtlayabileceği söylenmektedir.   

 

 

1995 yılında Japonya'nın Kobe kentinde ve 1999 yılında ülkemizde olan Koceli/Gölcük depremlerinde bu teknolojinin kullanıldığı iddia edilmiş hatta Japonya'nın o zamanki başbakanı, "ABD'ye bu depremde sizin bir parmağınız var mı?" söylemlerinde bulunduğu iddia edilmiştir. Akıllara gelen bir başka soru ise, eğer ABD suni depremler yaratabilme ve  havayı kontrol edebilme gücü bulunmaktaysa, hemen hemen her sene kendi kıyılarını vuran kasırgalara neden bir çözüm üretemediği de merak konusu. 

 

HAARP deprem Tesla
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi