Şehit Yakını Öğrenciler İstedikleri Üniversiteye Seçebilecek

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç, hali hazırda üniversite öğrencisi olan şehit yakınları, talepleri halinde 'özel öğrenci' statüsünde istedikleri üniversiteyi seçebileceklerini açıkladı.

Şehit Yakını Öğrenciler İstedikleri Üniversiteye Seçebilecek

Terörle Mücadele Kanunu kapsamında 2017/18 eğitim öğretim döneminden itibaren, yurtiçi ve yurtdışında terörle mücadele sırasında şehit düşenlein, üniversiteye giden eş ve çocukları talep ettikleri takdirde, 'özel öğrenci' statüsünde istedikleri üniversiteyi seçebilecekleri açıklandı. Açıklamayı YÖK Başkanı Yekta Saraç yaptı.

Saraç, "Yükseköğretim Genel Kurulunda, Terörle Mücadele Kanunu kapsamında, hem yurtiçi hem de yurtdışındaki terörle mücadele sırasında şehit olan Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri personeli ile 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen vatandaşların üniversitelerde kayıtlı eş ve çocuklarının, talepleri halinde, 2017-2018 eğitim öğretim döneminden itibaren diledikleri üniversitelerde özel öğrenci statüsünde öğrenim görmelerine ilişkin bir karar aldık."

 

YÖK özel öğrenci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi