Kuyuya Düşen 'Kuyu' Köpek 11 Gün Sonra Kurtarıldı

Beykoz'da 70 metrelik kuyuya düşen Sivas Kangal cinsi yavru köpek, uzun uğraşlar sonucu 11 gün sonra kurtarıldı. İsmi 'Kuyu'olan yavru köpeğin, sağlık durumunun iyi ve iştahı yerinde olduğu belirtildi.

Kuyuya Düşen 'Kuyu' Köpek 11 Gün Sonra Kurtarıldı

Beykoz Dereseki Köyü'nde 70 metre derinliğindeki sondaj kuyusuna düşen Sivas Kangal cinsi yavru köpek 'Kuyu' kurtarılmasının ardından İBB Hayvan Hastanesi'ne getirildi. İlk muayenesi yapılan köpek  hakkında bilgi veren Veteriner Hekim Büşra İnal Günay, "11 gün kuyuda kalmasına rağmen sağlık durumu gayet iyi' diye konuştu. İleri tetkikler için kan tahlili yapılacağını belirten Günay, "İştahı yerinde. Buradan kalıcı yerine gidecek, orada sıkı sık ziyaret ederiz" dedi.

'Kuyu Köpek'in Kurtarılma Anı

 

 

"BU GECE BU İŞ BİTECEK' DEDİK"

Kuyudaki köpek uzun uğraşlar sonucu kurtarıldı. Kurtaran isimlerden biri olan Beykoz itfaiyesinde görevli olan Vedat Zor, Kuyu'nun AFAD, Zonguldak Türkiye Taş Kömürü Kurumu(TTK), hayvan hakları savunucuları, Beykoz Belediyesi ekiplerinin işbirliğiyle kurtarıldığını söyledi.  İtfaiyeci Zor, "Bu ekip olarak yapılan bir iş. Diğer ekiplerle koordinasyonlu olarak yaptığımız bir iş. Birbirimizi kırmadan, dinleyerek, anlayışlı bir şekilde 10 gün boyunca çalıştık" dedi. Köpeğin kurtarılmasına yönelik ciddi bir medya ve toplum baskısı oluştuğunu belirten Zor, "Bu gece bu iş bitecek' dedik. 48 saattir ayaktayız. Pnömatik kollu bir aletle köpeği sıkıştırarak kuyudan çıkarmayı başardık" dedi.

 

 

"BİR DAHA BÖYLE BİR OLAY YAŞANIRSA NE YAPACAĞIMIZI BİLİYORUZ"

Köpeğin kurtarılmasını sağlayan sistemi geliştiren itfaiyeci Veysel Sivri ise, meslek hayatında bir sürü olayla karşılaştıklarını ancak bu olayın, yerinin farklı olduğunu söyledi. Sivri, "Bu bizim için ders oldu. İnşallah bir daha karşılaşmayız ama bir daha böyle bir olay yaşanırsa ne yapacağımızı biliyoruz" dedi. Basının ve kamuoyunun ilgisine şaşırdıklarını belirten Sivri, "Bugüne kadar onlarca kurtarma yaptık. Bu tip bir ilgi olmamıştı. Bu kez biz de şaşırdık. Sonuçtan memnunuz" dedi.

İtfaiyeciler sahibinin izin vermesi halinde Kuyu'ya itfaiye merkezlerinde büyütüp bakmayı istediklerini söylediler.

 

beykoz kuyu köpek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi