Galatasaray'da Yeni Hocası Igor Tudor Oldu Ama Ortalık Birbirine Girdi

Galatasaray'ın kötü gidişatın sorumlusu olarak gösterilen teknik direktör Jan Olde Riekerink görevine son verildi. Galatasaray'ın başına kimin geçeceği konuşulurken, bugün Karabükspor'un teknik adamı İgor Tudor ile anlaşma sağlandığı açıklandı ancak transferin etik olmadığı belirtildi. Karabükspor'un başkanı Ferudun Tankut konu ile ilgili çok sert söylemlerde bulundu.

Galatasaray'da Yeni Hocası Igor Tudor Oldu Ama Ortalık Birbirine Girdi

Galatasaray'ın kötü gidişatının ve son olarak Kayserispor'un mağlubiyeti sonrası teknik direktör Jan Olde Riekerink ile yollarının ayrılacağı dün gece duyurulmuştu. Bugün o bilgi kesinleşti ve yerine kim geleceği tartışıldığı sırada, Karabükspor'un teknik adamı İgor Tudor ile anlaşıldığı duyruldu. Ancak Galatasaray ile Tudor anlaşmanın etik yollardan yapılmadığı iddia edildi. Galatasaray'ın Karabükspor yönetiminden kimseyle iletişim kurmadığı ve teknik direktörü Tudor'un da kulübü ile konuşmadan, sözleşmesinde yer alan 150.000 euro'luk fesih bedelini ödeyerek takımdan ayrıldığı belirtildi. 

 

Karabükspor Başkanı'ndan Sert Sözler

Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut bu olay karşısında sert söylemlerde bulundu. Ne teknik direktör Tudor tarafından ne de Galatasaray tarafından kendilerine ulaşan herhangi bir başvuru olmadığını belirten Tankut, "Eğer basında da yazıldığı gibi bir görüşme yapıldığı ya da menajeri ile görüşme yapıldığı söz konusu ise bu etik değil. Hem hocaya hem de Galatasaray gibi büyük bir camiaya yakışmıyor." dedi.

 

"Öyle Bir Olay Varsa Bu Tudor'un Ayıbıdır"

"Eğer böyle bir olay varsa bu Tudor'un ayıbıdır. Bu olay ahlak dışıdır. İhanete maruz kaldık. Igor Tudor bizimle gitmek için bir görüşme yapmadı, o bizim anlaşmalı hocamız. Çok çirkin bir olayla karşı karşıyayız. Sanırım Galatasaray ve Türk futbol tarihine kara bir leke olarak geçecek bu. Galatasaray yönetimi bu yapmış olduğu davranışın ardından uzun süre töhmet altında kalacaktır. Etik ve ahlak dışı bir hareketle karşı karşıyayız. Galatasaray yönetimi bu işin altından nasıl kalkacak merak ediyorum."

 

"Galatasaray'ı Şikayet Edeceğim"

"Eğer doğruysa Karabükspor, Antalyaspor maçı öncesi Galatasaray ve Igor Tudor tarafından ihanete uğramıştır, bombalanmıştır. Bu saatten sonra Galatasaray'dan hiç kimse ile görüşmem. Neden görüşeyim? İş geçmiş bitmiş... Türkiye Futbol Federasyonu'na bu konu hakkında Galatasaray'ı şikayet edeceğim."

Ayrıca Ferudun Tankut, Galatasaray camiasından bir açıklama beklediğini dile getirdi. 

 

igor tudor galatasaray karabükspor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi