Buz Hokeyinde Rusya Karşısında Ağır Yenilgi

2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF) buz hokey karşılaşmasında Rusya'ya 42-0 sonuçla ağır bir yenilgi aldık. Aydan Karakulak 13 yıllık EYOF tarihindeki ilk madalyamızı kazanırken, Erkekler Artistik Buz Pateninde Başar Oktar el de ettiği sonuçla madalya peşinde. Curling'de ise Kız takımımız Norveç’i 11-9 yendi.

Buz Hokeyinde Rusya Karşısında Ağır Yenilgi

Erzurum'da düzenlenen 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF) tarihinde ilk kez madalya kazandık. Snowboard Paralel Büyük Slalom yarışlarında milli sporcumuz Aydan Karakulak 3. olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Rusya Oynadı Biz Donduk

Erzurum Yakutiye Buz Hokey salonunda oyunların ilk müsabakasında Türkiye ile Rusya karşılaştı. İki yıl önce Vorarlberg’de yapılan son EYOF oyunlarında 2. olan Rusya takımı karşısında istediği oyunu sahaya yansıtamayan Türk Milli takımı sahadan  42-0 ağır bir yenilgiyle ayrıldı.

 

Maçın ikinci dakikasında ilk golünü atan Rusya, ilk devreyi 15-0 önde kapattı. İkinci devrede Rusya baskısını iyice arttırarak son devreye 27-0 önde girdi. Üçüncü devrede Rusya organize ataklarına devam ederek karşılaşmayı 42-0 kazandı. Türk seyircilerden yoğun destek alan Türkiye Milli Takımı’nın en iyi oyuncusu Fahri Celepli, Rusya Milli takımının en iyi oyuncusu ise 30 numaralı formasıyla Makar Chufarov seçildi.

eyof türkiye rusya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi