Marmara Üniversitesi Önünde İki Grup Birbirine Girdi

Marmara Üniversitesi önünde toplanan yaklaşık 20 kişilik bir grup, akademisyenlerin uzaklaştırılmasını protesto etmek için toplandığı sırada yaklaşık 50 kişilik başka bir grubun saldırısına uğradı. Açıklama yapmak isteyen gruba saldırmaya yönelen diğer grubun arasına polis girdi. Yaşanan arbedede 6 kişi gözaltına alındı.

Marmara Üniversitesi Önünde İki Grup Birbirine Girdi

 

 

Aralarında akedemisyenlerin de bulunduğu yaklaşık 20 kişilik bir  grup, ihraç edilen akademisyenleri protesto etmek amacıyla Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü'nde toplandı. Grup adına yapılan açıklamada, " Marmara Üniversitesi'nden 23 akademisyen ihraç edildi. Bu hükümetin temsilcileri dahi bu kararın arkasında duramadılar. Hükümetin temsilcileri suçu; topu YÖK'e attı. YÖK rektörlere attı. Biliyoruz bu suçu hep birlikte işlediler. Bu hukuksuzluğu hep beraber gerçekleştirdiler. Üniversitelerde rektörlükler adeta ispiyonculuk yaparak, isimler vererek bu şekilde bu sonucun ortaya çıkmasına neden oldular." denildi.   

"Akademi susturulamaz, geri döneceğiz" yazılı pankartı açıp slogan atan grubun karşısına, tepki gösteren yaklaşık 50 kişilik bir grup daha toplandı. Açıklama yapan gruba saldıran diğer grup arasına polis girdi. Bu sırada arbede yaşandı. 


Basın Açıklamasını Öğretim Görevlisi Müftüoğlu Yaptı

Daha sonra grup adına Marmara Üniversitesi öğretim görevlisi Özgür Müftüoğlu açıklama yaptı. Açıklamada, “Marmara Üniversitesi'nden 23 akademisyen ihraç edildi. Bu hükümetin temsilcileri dahi bu kararın arkasında duramadılar. Hükümetin temsilcileri suçu; topu YÖK'e attı. YÖK rektörlere attı. Biliyoruz bu suçu hep birlikte işlediler. Bu hukuksuzluğu hep beraber gerçekleştirdiler. Üniversitelerde rektörlükler adeta ispiyonculuk yaparak, isimler vererek bu şekilde bu sonucun ortaya çıkmasına neden oldular" denildi.


6 Kişi Gözaltına Alındı

Çevik Kuvvet Polisleri üniversiteye girerek burada slogan atan grubu dağıttı. Yaşanan gerginlik nedeniyle eyleme müdahale etmeye çalışan gruptan 6 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Her iki grup daha sonra dağıldı.

DHA

marmara üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi