Liselilere 1000 TL Maaş Fırsatı | Hangi Öğrenciler Yararlanabilecek? İşte Detaylar

Yeni sisteme göre, üretim yapan lise öğrencilerine maaş verilecek. Öğrenciler, okuduğu okulun katkısıyla beraber yaklaşık 1000 TL civarında gelir elde edebilecek. Hangi meslek liseli öğrenciler maaştan yararlanabilecek? Detaylar haberimizde..

Liselilere 1000 TL Maaş Fırsatı | Hangi Öğrenciler Yararlanabilecek? İşte Detaylar

Meslek lisesi öğrencilerini kapsayan yeni sisteme göre, üretim yapan lise öğrencilerine maaş verilecek. Öğrenciler, eğitim gördüğü okulun da katkısıyla aylık 1000 TL civarında gelir elde edebilecek. Bu yeni sistem sadece özel meslek liselerinde geçerli olacak. Makine, kimya, motorlu araçlar, hayvan yetiştiriciliği gibi alanlarda üretim yapan ve satışa sunabilecek öğrenciler, saatlik 11 TL gelir elde edebilecek. Yarıyıl ve yaz tatilinde çalışan öğrenciler gelirini daha da artırabilecek. 

Yapılan bu sistemde, maddi zorulular çeken öğrencilerin okullarını bırakmasının önüne geçilecek ve sektörlere tecrübeli ve nitelikli elemanlar yetiştirilebilecek.  

 

Hangi Alandaki Öğrenciler Yararlanabilecek?

Ürettiğini satarak gelir elde etmek isteyen öğrencilere verilen özel meslek liseleri ise biyomedikal, elektrikelektronik, endüstriyel otomasyon, gıda, hayvan yetiştiriciliği, kimya, makine, matbaa, metal, mobilya, motorlu araçlar, tarım, tekstil, tesisat ve yenilenebilir enerji, bilişim, gemi yapımı, inşaat, kuyumculuk, metalürji, plastik, raylı sistemler, seramik cam, tarım ve uçak bakım alanları olarak belirlendi.

 

 

Hafta içi 3, Tatillerde ise 8 Saat Çalışılabilecek

Gelirini artırmak isteyen öğrenciler, hafta içi 3 saat, cumartesi günü en fazla 8 saat, yarı yıl ve yaz tatillerinde ise pazar günleri hariç en fazla 8 saat çalışabilecek. Buna göre öğrenciler hem okuyarak hem de üreterek aylık 1000 TL'ye yakın gelir elde edebilecek. Sadece yarıyıl ve yaz tatilinde çalışan bir öğrenci, toplamda 7 bine yakın ücret alabilecek. 

 

 

öğrenci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Liseli     2017-02-12 Maaş alabilmek için illa meslek lisesinimi okuyalım yani? DİĞER liselerede yayılmalı ücret ne olursa olsun
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi