Ay Tutulması Saat Kaçta Olacak? Nerelerden Görülebilecek?

2017'nin ilk ay tutulması Türkiye'den de rahatlıkla görülebilecek. Merakla beklenen ay tutulması saat kaçta olacak? Aynı gün içerisinde gökyüzünde hem dolunay, hem Ay tutulması, hem de kuyruklu yıldız olacak. Tüm detaylar haberimizde...

Ay Tutulması Saat Kaçta Olacak?  Nerelerden Görülebilecek?

Tam bir tutulma olmayacağı için yarıgölge tutulması olarak adlandırılan bu muhteşem doğa olayında, dünyanın ay ile güneş arasına girecek. Tüm insanlarının görmek için sabırsızlandığı ay tutulması bugün gece saat 01.32'de başlayacak. 

 

Ay Tutulması Nerelerden Görülebilecek? 

Türkiye saati ile 01.32 sıralarında başlayacak olan tutulmada dünya, güneş ile ayın arasına girecek. Bu tutulmada Ay tamamen kaybolmayacak sadece gri tonlarda rengi değişecek. Tam tutulma anı saat 03.44 sıralarında yaşanacak ve saat 05.55 sıralarında sona erecek.

Bununla birlikte “45P/Honda-Mrkos-Pajdusáková” isimli yeşilimsi kuyruklu yıldız da Dünya’ya en yakın konumuna gelecek ve bu kuyruklu yıldız, teleskop ve dürbünle gözlemlenebilecek. Ay tutulması, Batı Asya, Afrika, Avrupa, Grönland ve Amerika'dan izlenebilecek.

 

Tutulmanın Burçlar Üzerinde Etkisi

İki Güneş tutulması iki de Ay tutulması olmak üzere toplamda dört tutulmadan sadece Ay tutulması ülkemizden izlenebilecek. Adeta görsel bir şölen olan ay tutulması burçları da derinden etkileyecek. Pek çok burç, tutulmanın etkisiyle duygularında gelgitler yaşayacak.

 

 

ay tutulması burç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi