Milli Eğitim Bakanı'ndan Müjde '20 Bin Öğretmen Alımı Yapılacak'

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmenlerin heyacanla beklediği haberi verdi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Başbakanımız, Maliye Bakanımız ve Çalışma Bakanımızın talimatıyla, önümüzdeki hafta duyurusunu yapacağız, 20 bin öğretmenin alımını yapacağız. Öğretmenlerimiz için hayırlı uğurlu olsun." de

Milli Eğitim Bakanı'ndan Müjde  '20 Bin Öğretmen Alımı Yapılacak'

Katar Türk Okulu'nun protokol imzası için düzenlenen törende konuşan Milli Eğitim Bakanı İstmet Yılmaz, "Başbakanımız, Maliye Bakanımız ve Çalışma Bakanımızın talimatıyla, önümüzdeki hafta duyurusunu yapacağız, 20 bin öğretmenin alımını yapacağız. Öğretmenlerimiz için hayırlı uğurlu olsun. İki hayırlı olay bir arada gerçeklemiş oldu diyorum." diyen Yılmaz, Yıldırım, Ağbal ve Müezzinoğlu'na teşekkür etti. 

İlana çıkılmasının ardından başvuru süreci başlayacak ve başvurular KPSS puanlarına göre sıralanacak. Branşlardaki ihtiyaca göre her branşta atanacak öğretmen sayısının 3 katı kadar aday mülakata çağrılacak.

Bu 60 bin aday içinden 20 bini de sözleşmeli öğretmen olarak atanacak.

 

Katar'da Türk Okulu

Bakan İsmet Yılmaz, TAV CEO'su ve Yönetim Kurulu Üyesi Sani Şener'in katılımıyla gerçekleşen imza törenindeki konuşmasında ise bir ülkeye yapılabilecek en büyük hizmetin, eğitim olduğunu belirtti. 2016 yılında faaliyete geçen Katar Türk Okulu'nun 44 öğrencisi ve 17 öğretmeni olduğunu dile getiren Yılmaz, "Okulun 10 bin metrekare alanı ve 8 bin metrekare bahçesi var. Türk eğitimi gerçekten katma bir değer kazandı. Türkiye'ye yakışan bir değer kazandı. Bu değer için Sani Şener'e ve Hamdi Akın'a teşekkür ediyorum." dedi.

 

meb kpss
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi